Facebook Google+ Twitter

CBA donosi do prokuratury: nieprawidłowości w Grom-ie

CBA skierowało do Naczelnej Prokuratury Wojskowej zawiadomienie w sprawie przetargów w jednostce specjalnej GROM. Według biura mogło dojść do złamania prawa przez dwóch byłych dowódców jednostki i 16. żołnierzy.

 / Fot. Chad Menegay/US ArmyRzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował, że zawiadomienie dotyczy przetargów z okresu 2002-2010 i jest efektem kontroli przeprowadzanej przez agentów CBA w jednostce od 6 grudnia ubiegłego roku.

Jak ujawnili reporterzy tvn24.pl chodzi zarzuty niegospodarności, fałszowania dokumentów i przekroczenia uprawnień. Rzecznik CBA dodaje, że "kilkumiesięczne postępowanie wykazało nieprawidłowości świadczące o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w trzech przetargach dotyczących zakupu 58 samochodów terenowych i specjalistycznego sprzętu".

Według CBA mogło dojść do złamania prawa przez dwóch byłych dowódców jednostki i 16 żołnierzy.Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do sprawy byli dowódcy, którzy mogli złamać prawo to płk Piotr Patalong oraz płk Jerzy Gut. Rzecznik CBA nie chciał jednak tego potwierdzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To co?? GROM też należy rozformować??
A potem resztki naszej armii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
  • pstragpotokowy
  • 09.08.2011 12:34

...ciekawe jak skomentuje to Pan General Petelicki...?...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.