Facebook Google+ Twitter

CBA donosi do prokuratury: nieprawidłowości w Grom-ie

CBA skierowało do Naczelnej Prokuratury Wojskowej zawiadomienie w sprawie przetargów w jednostce specjalnej GROM. Według biura mogło dojść do złamania prawa przez dwóch byłych dowódców jednostki i 16. żołnierzy.

 / Fot. Chad Menegay/US ArmyRzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował, że zawiadomienie dotyczy przetargów z okresu 2002-2010 i jest efektem kontroli przeprowadzanej przez agentów CBA w jednostce od 6 grudnia ubiegłego roku.

Jak ujawnili reporterzy tvn24.pl chodzi zarzuty niegospodarności, fałszowania dokumentów i przekroczenia uprawnień. Rzecznik CBA dodaje, że "kilkumiesięczne postępowanie wykazało nieprawidłowości świadczące o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w trzech przetargach dotyczących zakupu 58 samochodów terenowych i specjalistycznego sprzętu".

Według CBA mogło dojść do złamania prawa przez dwóch byłych dowódców jednostki i 16 żołnierzy.Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do sprawy byli dowódcy, którzy mogli złamać prawo to płk Piotr Patalong oraz płk Jerzy Gut. Rzecznik CBA nie chciał jednak tego potwierdzić.Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To co?? GROM też należy rozformować??
A potem resztki naszej armii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
  • pstragpotokowy
  • 09.08.2011 12:34

...ciekawe jak skomentuje to Pan General Petelicki...?...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.