Facebook Google+ Twitter

CBA fabrykowało dowody przeciwko Kaczmarkowi?

Prokuratura wszczęła śledztwo w celu zbadania, czy CBA fabrykowało dowody przeciwko byłemu szefowi MSWiA Januszowi Kaczmarkowi - informuje "Gazeta Wyborcza".

Janusz Kaczmarek. / Fot. Wikipedia (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Janusz_Kaczmarek.JPG&filetimestamp=20070208225755)Prokuratura ma zbadać podejrzane wizyty agentów CBA w areszcie w Legnicy w 2008 r. Funkcjonariusze prowadzili tam rozmowy z trzema gangsterami z Wybrzeża zatrzymanymi za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Według relacji "Gazety", każdemu z przestępców proponowano dogodny układ: za złożenie zeznań obciążających byłego ministra, mieli wyjść na wolność i dostać łagodniejszy wyrok. Dwóch miało odmówić, ale trzeci, Adam R. miał powiedzieć świadkowi, że co prawda nie zna Kaczmarka, ale za możliwość wyjścia, podpisze każdy papier. Po tej deklaracji szybko opuścił areszt.

Wspomniany świadek, który chce złożyć obciążające zeznania, skontaktował się w ub. roku z Kaczmarkiem. Jego relacja została wysłuchana w obecności prawnika, przy którym świadek wszystko powtórzył i podpisał. Były minister zawiadomił prokuraturę, która nie chciała prowadzić sprawy, ponieważ stwierdziła, że działania CBA były zgodne z prawem.

Sprawę prowadzi prokuratura w Rzeszowie, materiały są tajne. Wiadomo tylko, że CBA występuje w doniesieniu jako instytucja "pokrzywdzona" przez działania Mariusza Kamińskiego i jego ludzi.

Kaczmarek był w rządzie PiS prokuratorem krajowym, a potem szefem MSWiA. Latem 2007 r. został zdymisjonowany i oskarżony o to, że stał za przeciekiem informacji o tajnej akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa (sprawę umorzono).

Więcej na: "Gazeta Wyborcza"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.