Facebook Google+ Twitter

CBA jak w Hongkongu - to nie pomysł PO

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-11-03 14:54

"Newsweek" podał informacje o pomyśle PO na funkcjonowanie CBA. Pomysłowi można przyklasnąć, bo w Hong Kongu poskutkował więc czemu u nas nie miałby się sprawdzić. Jednak pomysł został zaczerpnięty od SLD. Konkretniej od byłego posła Piotra Gadzinowskiego.

Donald Tusk / Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski– W Hong Kongu istnieje urząd antykorupcyjny – po tych słowach na sali sejmowej nastąpiły salwy śmiechu. Autor słów otrzymał "srebrne usta" za wypowiedź roku 2006. Media jedne za drugimi pokazywały przemówienie posła Gadzinowskiego, który bawił z trybuny sejmowej swoją wypowiedzią.

Kiedy towarzystwo się uspokoiło Piotr Gadzinowski, opowiedział na czym polegał fenomen likwidacji korupcji w Hong Kongu, gdzie istnieje kultura anty-korupcji. Zlikwidowano tam przepisy prawa, które prowokowały do korupcji. Uprawiano swoistą propagandę antyłapówkarską i poskutkowało.
– Być może posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie wiedzą, gdzie leży Hong Kong – kontynuował Gadzinowski.


Zastanawiające jest to, że wtedy nikt się tym pomysłem nie zainteresował. Nawet PO, której gabinet cieni miał zawsze jakąś alternatywę na pomysły PiS. Wtedy tylko huczeli z trybuny, ale i tak podnieśli rękę "za", bo nie mieli wyboru. Wtedy był to swoisty test prawdy - albo sie jest za walką z korupcją, albo nie. Dlatego też takie partie, jak PO, PIS, Samoobrona, LPR i PSL zagłosowały za powołaniem swoistego urzędu. Przeciw było właśnie SLD, które nie uczestniczyło w politycznej gierce, w której walczy się o elektorat, podejmując, jak dziś widać, decyzję złą, ale ideową.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny pomysł, zostańmy drugim Hongkongiem. Na poczatek zaaplikujmy sobie brytyjskie panowanie - ich system prawny, gubernatora Jej Królewskiej Mości oraz Scotland Yard. A z Polaków zróbmy Chińczyków - azjatycki naród o kulturze przypominajacej stosunki panujace w mrowisku. Korupcja zniknie jak w Hongkongu - za jakies dwieście lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.