Facebook Google+ Twitter

CBA. Nowe władze, nowi ludzie

Były szef delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu insp. Zbigniew Stawarz utrzymuje, że usiłuje się go nieudolnie straszyć. - Ale ja się nie boję, za długo pracowałem w służbach.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPod koniec ub. roku został wezwany do siedziby CBA w Warszawie.

- Dokonano osobistego przeszukania, eskortowano od drzwi wejściowych do biura spraw wewnętrznych, później było przesłuchanie, podczas którego usiłowano wymusić zeznania obciążające odwołanego szefa CBA Pawła Wojtunika - relacjonował w telewizyjnym studiu.

Odpowiedź CBA: „To standardowe zachowanie każdej służby w takich okolicznościach. Nie jest prawdą, że wymuszano na nim jakiekolwiek informacje obciążające Pawła Wojtunika”.

Zastosowano badanie wariografem.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiW tle wtorkowego odcinka „ Czarno na białym” magazynu reporterów TVN pokazano historię jednego z funkcjonariuszy, „Marka”, nazwanego znajomym nowego szefa CBA.

Otóż podczas nocnego dyżuru na teren delegatury wprowadził on kobietę, uznaną później przez ówczesnych zwierzchników za prostytutkę.

Odpowiedź CBA: „ Zarówno były dyrektor delegatury p. Stawarz i ówczesne kierownictwo CBA nie miało jakichkolwiek podstaw do formułowania obraźliwych i poniżających sądów wobec kobiety. Była osobą znajomą - to ustalenia z postępowania dyscyplinarnego, w wyniku którego agent został w styczniu br. ukarany karą dyscyplinarną nagany za umożliwienie wstępu na teren delegatury osobie nieuprawnionej i nie wpisanej do stosownych dokumentów”.

Za to i inne przewinienia, po postępowaniu dyscyplinarnym, przeprowadzonym przez poprzednie kierownictwo agent został wydalony ze służby.

Odpowiedź CBA: „ Powody wyrzucenia z pracy agenta były nieprawdziwe i oparte na nieprawdziwych przesłankach”.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiTeraz zdymisjonowano insp. Zbigniewa Stawarza, do służby przywrócono natomiast agenta pozostającego w  / Fot. Jerzy Kirzyńskicieniu kadrowych rozgrywek CBA.

Ponoć niedawno został on przeniesiony z delegatury we Wrocławiu, do centrali w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

CBA jak IPN, gdyby faktycznie ścigało każdą zbrodnię, to USA (i reszta świata) codziennie uczyłyby się demokracji od kraju prawdziwie wzorcowego ustroju :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.