Facebook Google+ Twitter

CBA odwoła się od decyzji warszawskiej prokuratury ws. afery przeciekowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-09 19:38

Centralne Biuro Antykorupcyjne złoży zażalenie na decyzję Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która odmówiła mu przyznania statusu pokrzywdzonego w sprawie tak zwanej "afery przeciekowej".

Rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk powiedział, że CBA w związku z decyzją śledczego prowadzącego sprawę nie będzie miało wglądu w akta śledztwa. Prokuratura uznała, że przeciek dotyczący akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa w 2007 roku uderzył w "szeroko rozumiany interes wymiaru sprawiedliwości", a nie tylko w jedną instytucję.

Decyzja prokuratury to odpowiedź na wniosek CBA, które zwróciło się o uznanie Biura za pokrzywdzone w sprawie. Jego rzecznik Temistokles Brodowski wyraził zaskoczenie decyzją śledczych. Zaznaczył, że Biuro chce udzielić wszechstronnej pomocy w prowadzonym postępowaniu.

Rzecznik nie chciał ujawnić, na jakiej podstawie CBA wnioskowało o status strony pokrzywdzonej w sprawie. Zaznaczył, że jest zbyt wcześnie, by mówić o jakichkolwiek szczegółach w tej sprawie.

"Afera przeciekowa" związana jest ze sprawą domniemanej korupcji w Ministerstwie Rolnictwa i z nieudaną akcją CBA w tym resorcie w 2007 roku. Według pierwszych hipotez o porażce działań Biura miał zdecydować przeciek, w wyniku którego ówczesny szef resortu Andrzej Lepper, który był celem akcji CBA, dowiedział się o przygotowywanej prowokacji. Szef biura Mariusz Kamiński ujawnił w ubiegłym tygodniu, że udało się zdobyć nowe dowody, które mogą wyjaśnić, kto stał za przeciekiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.