Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30616 miejsce

CBA poszukuje biur

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-08 12:15

Po kontroli Kancelarii Premiera Rady Ministrów w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i wskazaniu wielu nieprawidłowości w związku z zajmowanymi nieruchomościami, agenci CBA szukają nowych budynków biurowych.

Wikimedia Commons / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_Centralne_Biuro_Antykorupcyjne_logo.svgJednym z największych błędów wytkniętych przez KPRM jest zbyt wysoki czynsz za wynajmowane lokale. Tak było m.in. w przypadku delegatur w Katowicach i Lublinie.

Obecnie CBA szuka nowych siedzib. Ze względów oszczędnościowych mają się one należeć do Skarbu Państwa. Od lutowej kontroli, biura CBA nadal nie znalazły odpowiednich lokali.

Najpilniej poszukiwane siedziby są w Lublinie, Gdańsku, Szczecinie, Rzeszowie, Katowicach i Krakowie, gdyż te delegatury wynajmują lokale od spółek prywatnych lub są położone na przedmieściach.

Budynki proponowane przez prezydentów miast z zasobów Skarbu Państwa nie spełniają jednak kryteriów służb ze względu stan techniczny oraz powierzchnię.

Budynek musi być niski i wolno stojący. Powierzchnia powinna wynosić od 800 do 1200 metrów kwadratowych oraz posiadać co najmniej dwa wejścia. Powinien również być położony blisko sądów i prokuratur.

Jedynym sposobem nieruchomości poza głównymi miastami. Np. siedziba śląskiej delegatury może się mieścić m.in. w Gliwicach, Bytomiu, Zabrzu lub Mysłowicach. Dla Gdańska rozważana jest lokalizacja na terenie Trójmiasta.

Źródło: Agenci CBA nie mogą sobie znaleźć miejsca

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.