Facebook Google+ Twitter

CBA "prześwietli" proces modernizacji stadionu Lecha Poznań

We wtorek, 22 lutego Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawili się w siedzibie Lecha Poznań przy ul. Bułgarskiej. "Celem kontroli agentów jest zbadanie, czy podczas modernizacji Stadionu Miejskiego w Poznaniu nie doszło do nieprawidłowości" - pisze "Przegląd Sportowy".

CBA - Centralne Biuro Antykorupcyjne / Fot. odder/http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Centralne_Biuro_Antykorupcyjne_logo.svg&filetimestamp=20080801121619Cena nie zawsze idzie w parze z jakością

Do Euro 2012 coraz bliżej. Kończą się budowy stadionów, na których rozegrany zostanie czempionat. Jednym z obiektów już oddanych do użytku jest Stadion Miejski w Poznaniu, na którym swoje mecze rozgrywa Lech Poznań. Problem polega na tym, że koniec prac budowlanych na stadionie, to dopiero początek kłopotów. Co rusz dowiadujemy się o uchybieniach w konstrukcji jednej z aren przyszłorocznych mistrzostw. Wystarczy wspomnieć karę nałożoną na Kolejorza przez europejską federację piłkarską (UEFA), z powodu zbyt wąskich wyjść ewakuacyjnych przy II trybunie. Kuriozalne błędy w konstrukcji stadionu, mogą nasuwać wątpliwości, czy nie doszło do nieprawidłowości podczas modernizacji. Tym bardziej, że obiekt powstał za bagatela, ponad 700 mln złotych i można wymagać, żeby spełniał chociaż podstawowe normy bezpieczeństwa.

"Ich" nie można zaskoczyć

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) w siedzibie Lecha Poznań, pojawili się wczoraj. Prawdopodobnie kontrola potrwa 3 miesiące. Funkcjonariusze "prześwietlą" całą inwestycję pod kątem zaangażowania w nią Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, oraz Urzędu Miasta Poznania. Oficjele odpowiedzialni za organizację Mistrzostw Europy w stolicy Wielkopolski, pojawienie się CBA postrzegają, jako rutynową kontrolę inwestycji sfinansowanej z pieniędzy publicznych - " Kontrola CBA mnie nie dziwi, bo już dawno wiedzieliśmy, że coś takiego nastąpi. Chodzi przecież o inwestycję finansowaną z publicznych pieniędzy" - Michała Prymasa, wiceprezesa spółki Euro Poznań 2012 cytuje "PS". Wypada tylko mieć nadzieję, że Pan wiceprezes nie robi dobrej miny do złej gry.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.