Facebook Google+ Twitter

CBA rozdaje nagrody

Jak były szef CBA - Mariusz Kamiński nagradzał swoich ludzi? Kto i za co dostawał pieniądze? Nagrody uznaniowe otrzymywali tylko wybrańcy. Za aferę gruntową - 600 tys., za majątek Kwaśniewskich wypłacono 300 tys.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:DEA-Agents.jpegNowy szef CBA Paweł Wojtuniak zarządził audyt, w którym wykrył wiele nieścisłości. Między innymi zastanawiający jest system nagród jaki wprowadził Kamiński. Rozdawał on bonusy i nagrody uznaniowe.

Specjalnie powołana przez Kamińskiego służba antykorupcyjna wywalczyła sobie dwa razy wyższe zarobki niż policja i inne służby. Początkujący agent zarabiał 4 tys. Dodatkowo można do tego doliczyć premie, dwie nagrody roczne i w końcu nagrody uznaniowe za "znaczące wyniki w służbie, wykonywanie zadań (...) wymagających zaangażowania i odpowiedzialności".

W 2007 na nagrody uznaniowe przeznaczono blisko 4,5 mln, w 2008 r. - do 6,4 mln, w 2009 r. wyniosły one 2,2 mln, na ten rok zaplanowano 1,5 mln zł.

Jak przyznawane były nagrody ? "Wedle uznania". I tak np. w połowie lipca 2007 r. ok. 60 "wybrańców" Kamińskiego dostało do podziału 600 tys. zł. Była to wypłata za trud ścigania korupcji w resorcie rolnictwa Andrzeja Leppera. Największe nagrody za "aferę gruntową" wyniosły 20-25 tys. zł.

W sierpniu 2009 r. - po zakończeniu kompromitującej operacji poszukiwania rzekomo ukrytego majątku Kwaśniewskich - wypłacono 273 tys. zł nagrody.

Słynny agent Tomasz - pracując nad sprawą Sawickiej, Weroniki Marczuk i Kwaśniewskich - dostał ok. 100 tys. zł nagród.

W porównaniu z innymi służbami, np. policjantami często narażającymi życie, którzy w nagrodę dostają 1 tys., 2 tys., 6 tys. zł do podziału na patrol, nagrody agentów CBA są olbrzymie.
Czy nie warto zostać agentem CBA?

Źródło: wyborcza.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.