Facebook Google+ Twitter

CBA skontroluje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadza kontrolę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych sprawdzając wybrane zamówienia publiczne. Kontrola ma związek z wcześniej wykrytymi nieprawidłowościami w Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) / Fot. odder/Wikipedia/domena publicznaCBA zwraca szczególnie uwagę na przetargi związane z budową i wdrażaniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców z lat 2000-2010. Spodziewany termin zakończenia kontroli, to lipiec 2012 r.

Kontrola ma związek z wcześniej wykrytymi nieprawidłowościami w Centrum Projektów Informatycznych ówczesnego MSWiA, które zostało podzielone na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Działania CBA uzasadnił w swoim oświadczenie rzecznik biura Jacek Dobrzyński: "Decyzja o postępowaniu kontrolnym została podjęta po wnikliwej analizie prowadzonej przez agentów CBA od połowy grudnia ubiegłego roku."

Rzecznik MSW Małgorzata Woźniak oznajmiła: "Mogę potwierdzić, że taka kontrola jest prowadzona w ministerstwie. W pełni współpracujemy z CBA" - jej wypowiedź cytuje rmf24.pl.

W październiku ubiegłego roku aresztowano byłego dyrektora Centrum Projektów Informatycznych MSWiA Andrzeja M. Podobne środki zapobiegawcze zastosowano wobec jego żony oraz Janusza J., który jest podejrzany o wręczenie byłemu dyrektorowi łapówki za wygraną w przetargu. Z siedmiu zatrzymanych osób, sześciu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych. Ta sprawa nie jest jedyną jaka interesuje CBA w związku z przetargami informatycznymi, za czym szef biura Paweł Wojtunik już wcześniej zapowiadał, że jego zostaną przeprowadzone kontrole nie tylko w MSW.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

erk
  • erk
  • 03.04.2012 17:39

MSW to "najdroższe" ministerstwo z jakim mamy do czynienia.jeszcze nie opadł kurz po poprzedniej aferze i nie doliczono się strat ,a już budżet państwa (czyt. My)dostajemy po raz kolejny po d...Czy Polską rządzą kolejno,sami nieudacznicy i niekompetentne durnie,czy to są po prostu złodzieje i cwaniaczki?

Komentarz został ukrytyrozwiń
O rany
  • O rany
  • 03.04.2012 15:25

A co ze współzałożycielem PO Gromosławem Cz. Pewnie cieszy się wolnością!

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 03.04.2012 15:23

Koledzy skontrolują kolesi - kontrola że hej!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.