Facebook Google+ Twitter

CBA sprawdza oświadczenia majątkowe posłów i senatorów

Według doniesień "Gazety Wyborczej" Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza oświadczenia majątkowe wszystkich posłów i senatorów. Jak do tej pory, wątpliwości kontrolerów wzbudziło 71 oświadczeń.

Jak informuje szef CBA Paweł Wojtunik, kontrola oświadczeń majątkowych dotknie nie tylko szczytu piramidy, czyli posłów i senatorów, ale także radnych sejmików wojewódzkich. "Postanowiliśmy zmienić zasady kontroli na bardziej systemowe" - oznajmia Paweł Wojtunik.

- Jestem zaskoczony. CBA ma obowiązek kontrolować oświadczenia, ale wyrywkowo. Szkoda, że pan minister Wojtunik nie szepnął nam, iż opracowano jakiś nowy system - skomentował akcję CBA senator Zbigniew Szaleniec z PO.

Celem kontroli oświadczeń majątkowych jest wykrycie wszelkich nieprawidłowości, które wskazywałyby, iż urzędnicy bądź parlamentarzyści w okresie kadencji łączyli funkcje publiczne z udziałami w państwowych bądź komunalnych spółkach.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

dociekliwy
  • dociekliwy
  • 31.08.2011 11:20

OJOJOJ! Trzęsą się majtki tym co zakamuflowali swoje dochody w różnych interesach i zapomnieli wpisywać swoich nieruchomości. Chyba jeden taki nie wpisał samolotu bo twierdził, że nie ma rubryki. Ja taka rubrykę znalazłem która mówi o wpisaniu ruchomości powyżej wartości 10 tyś zł. A jak sprawdzą to powinien być zakaz startu w wyborach za oszustwo skarbowe. przerzedziłby się ciągle ta sama klika.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ck
  • Ck
  • 31.08.2011 07:59

ta cała CBA jest niepotrzebna i tyle ,wylansowali sobie Jednego agenta na posmiewisko i tyle ,poprostu trzeba zlikwidowac te służbe

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 31.08.2011 07:01

dlaczego nie dobiorą się do klechów?,czy oni są ponad prawem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

I dlatego sprawdzają wszystkich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

CBA służba uzależniona od Tuska szuka haków na opozycje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.