Facebook Google+ Twitter

CBA sprawdza Sławomira Nitrasa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-17 13:28

Centralne Biuro Antykorupcyjne interesuje się majątkiem rodziny Sławomira Nitrasa. CBA bada interesy eurodeputowanego PO i jego żony. Do szczecińskiego magistratu wpłynęło pismo z prośbą o udostępnienie informacji o nieruchomościach kupionych lub wydzierżawionych przez Nitrasa i jego żonę oraz o zarejestrowanych przez nich samochodach.

Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA poinformował, że to początkowy etap sprawy.- Mogę potwierdzić, że sprawdzamy i analizujemy pewne informacje. Centralne Biuro Antykorupcyjne nie przesądza na tym etapie, czy doszło do naruszenia prawa - powiedział Dobrzyński.

CBA bada, czy firma żony europosła nie czerpie korzyści z dostaw żwiru m.in. na budowę drogi S3. Zawiadomienie do CBA złożył w tej sprawie senator Krzysztof Zaremba. Zdaniem senatora podejrzanie może budzić interpelacja Nitrasa do ministra infrastruktury, w której polityk PO prosił o interwencję i przeciwdziałanie ewentualnym opóźnieniom w budowie drogi. Do opóźnień mogło dojść, gdy w przetargu 2007 roku wykonawcy zaproponowali wyższe kwoty, niż zakładała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Poseł Sławomir Nitras powiedział, że jest zaskoczony tymi informacjami. Nie chciał jednak skomentować zainteresowania CBA jego rodziną. Zapowiedział, że ustosunkuje się do sprawy po konsultacji z prawnikiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.