Facebook Google+ Twitter

CBA w najbliższych dniach uzupełni materiały ws. afery hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-01 19:33

Centralne Biuro Antykorupcyjne oświadczyło, że w najbliższych dniach uzupełni materiały w sprawie afery hazardowej, przekazane Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Biuro nie zgodziło się z opinią, że materiał przesłany do prokuratora generalnego uniemożliwia wszczęcie śledztwa. CBA zwraca uwagę, że praktyka jest taka, że prokuratura w toku dalszych czynności zwraca się do biura o pełną dokumentację. CBA zaznacza jednak, że materiały przekazane prokuraturze wystarczały do wszczęcia postępowania.

W wydanym oświadczeniu CBA wyjaśnia też, że 12 sierpnia bieżącego roku szef biura Mariusz Kamiński poinformował premiera na piśmie o nielegalnych działaniach, podejmowanych wokół projektu ustawy o zmianie ustawy o grach i zakładach wzajemnych, a 2 dni później spotkał się z nim osobiście. 10 września szef CBA ponownie wystąpił do premiera, informując o możliwości ujawnienia tajemnicy państwowej w związku z czynnościami biura w tej sprawie. Zaraz potem, 5 września Mariusz Kamiński otrzymał wezwanie do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie celem przedstawienia mu zarzutów przekroczenia uprawnień przy dochodzeniu w sprawie afery gruntowej. Termin przesłuchania ustalono z prokuratorem w związku z urlopem, udzielonym wcześniej Kamińskiemu. Oświadczenie CBA głosi, że sugerowanie przez prokuratora generalnego, iż szef biura ,,uchyla się od przesłuchania”, jest kłamstwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.