Facebook Google+ Twitter

CBA weszło do oddziału ARiMR w Lublinie

Niezapomniane lipcowe taśmy Serafina miały przynajmniej jeden ważny wymiar - włączyły guzik odsłonięcia kotary kulisów gry politycznej, kadrami i finansami, w spółkach Skarbu Państwa. Obecnie są sprawdzane owe tajemnicze dotąd kulisy.

Badaniem dotąd utajnionych gier politycznych w spółkach "skarbowych" zajęły się: prokuratura, CBA i NIK. Najpierw pod lupę ekspertów od "rachunków" kadrowo-finanowych, politycznych i ekonomicznych, poszła "śmietankowa" spółka ARR – Elewarr. Teraz CBA – jak informuje rzecznik Jacek Dobrzyński - rozpoczęło badania w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Według rzecznika Dobrzyńskiego, CBA chodzi o sprawę "przyznawania dopłat z tytułu programu rolno-środowiskowego w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW)". "Sprawdzane jest także rozporządzanie mieniem ARiMR w latach 2010-2012" - czytamy w serwisie rp.pl.

Rzecznik CBA przypomniał, że to kolejna kontrola CBA, mająca związek z sektorem rolnictwa. Planowany termin jej zakończenia to początek listopada br. Po zakończeniu czynności kontrolnych i pokontrolnych i po opracowaniu wniosków, CBA zamierza poinformować o wynikach opinię publiczną.

Tymczasem od 19 lipca agenci CBA prowadzą badania kontrolne w siedzibie spółki zbożowej Elewarr. Sprawdzany jest głównie sposób zarządzania majątkiem oraz koszty związane z kierowaniem spółką. Kontrola obejmuje również wydatki Elewarru na zarząd oraz kierowanie spółką w latach 2008-12. Jednocześnie w sprawie rzekomych i domniemanych nieprawidłowości w spółce Elewarr, a także nadzoru ARR oraz resortu rolnictwa - trwa też, od 23 lipca, śledztwo Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.