Facebook Google+ Twitter

CBA weszło do siedmiu sądów w Lubuskiem i dwóch firm na Śląsku

CBA pracuje bez rozgłosu i konferencji prasowych. Dziś rano agenci CBA wkroczyli do 7. sądów w woj. lubuskim i dwóch śląskich firm komputerowych. Zabezpieczyli dokumenty i sprzęt komputerowy. Istnieje podejrzenie o korupcji przy informatyzacji sądów.

 / Fot. CBAAgenci CBA weszli dzisiaj do siedmiu sądów rejonowych w województwie lubuskim i dwóch firm komputerowych na Śląsku. W sądach i firmach zabezpieczają dokumenty i sprzęt komputerowy. Trudno dociec przyczyn działania CBA. Według nieoficjalnych informacji, sprawa może dotyczyć podejrzeń o korupcję przy informatyzacji sądów.

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował TVP Info , że działania CBA obejmują siedem sądów rejonowych w: Nowej Soli, Żarach, Żaganiu, Świebodzinie, Krośnie, Zielonej Górze i Wschowie.

CBA prowadzi także czynności w dwóch firmach prowadzących produkcję i dostawę oprogramowania. Firmy te znajdują się w Rudzie Śląskiej i Piekarach Śląskich. Wszystkie czynności wykonywane są na polecenie Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli.

Jak podaje polskatimes.pl, zastępca prokuratora rejonowego w Nowej Soli, Piotr Haładuda, poinformował, że "śledztwo dotyczy udzielania korzyści majątkowych lub osobistych, albo ich obietnic osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z aktualizacją urządzeń informatycznych". Jak wyjaśnił zastępca prokuratora rejonowego, niektóre firmy starały się wpływać na wyniki przetargów na dostawy oprogramowania. Podejrzenia dotyczą ich kontaktów z "niektórymi pracownikami sądów".

Prokurator Piotr Haładuda stwierdził, że "na razie nie ma w tej sprawie zatrzymanych i podejrzanych. Trwają czynności procesowe, śledztwo opiera się na dowodach z dokumentów i zeznaniach świadków, m.in. informatyków zatrudnionych w sądach".

Rzecznik prokuratury okręgowej w Zielonej Górze powiedział, że prokuratura w Nowej Soli prowadzi od 21 marca śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy zakupie oprogramowania dla sądów na terenie województwa lubuskiego. Sprawa dotyczy programów komputerowych: "Sędzia" i "Sędzia 2".

Według rzecznika prokuratury okręgowej w Zielonej Górze, na zlecenie prokuratury, śledztwo prowadzi oddział CBA w Poznaniu. Na razie w badanej sprawie nikomu nie przedstawiono zarzutów. Program "Sędzia" jest specjalnym narzędziem służącym do obsługi spraw sądowych i prowadzenia elektronicznej ewidencji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Aga
  • Aga
  • 20.04.2012 06:36

A w Warszawie na Woli nie sprawdzą? Tu też lubią informatyków, jest ich od niedawno całe stado pod postacią ławników.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdenek Seta
  • Zdenek Seta
  • 20.04.2012 05:40

Kropla dziekciu w beczce miodu.
CBA weszło do siedmiu sądów w Lubuskiem i dwóch firm na Śląsku.
Taki tytuł nosi artykuł - opublikowany w wiadomosiach24.pl - nad którym chcę się zatrzymać. Niby jakie to ma znaczenie - a jednak ma i to ogromne, chociażby takie, że ma przekierować czytelnika na odpowiednie ukierunkowanie myślowe.
Autor pisze dalej:
CBA pracuje bez rozgłosu i konferencji prasowych.
Właśnie to chce nam autor powiedzieć, chce przedstawić w pozytywnym świetle CBA - pod dowództwem fachowców z zaplecza Tuska.
Ale juz nastepnym zdaniu - dodaje:
Dziś rano agenci CBA wkroczyli do 7. sądów w woj. lubuskim i dwóch śląskich firm komputerowych. Zabezpieczyli dokumenty i sprzęt komputerowy. Istnieje podejrzenie o korupcji przy informatyzacji sądów.
Widać to już na samym wstępie, że założenia autora, mają spełnić jakiś cel i osiągnąć szczytowanie w manipulowaniu ludzką wyobraźnią.
Kłamstwem lub pospolitą manipulacją jest to - co autor napisał, że CBA pracuje bez rozgłosu i konferencji prasowych, gdyż autor nadaje temu medialny rozgłos i powołuje się na rzecznika prasowego CBA.
Ale to nie wszystko - bo właśnie niżej pod artykułem ulokowane są linki, prowadzace do informacji o akcjach CBA

Zobacz także:

•CBA zatrzymało fałszywych inwalidów - wyłudzili milion złotych
•CBA skontroluje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
•CBA zgłasza nieprawidłowości przy budowie poznańskiego stadionu
•CBA wykryło gigantyczne fałszerstwo. Ośmiu Europejczyków zatrzymanych

Tak powstają medialne manipulacje!
Tak maniupuje się ludzką wyobraźnią i takie to ma odnieść skutki, aby wdrążyc w ludzką swiadomość, że jedni są CACY a inni BE.
Niby nic wielkiego, - niby jedno zdanie - ale to, właśnie to jedno zdanie ma tak ogromne znaczenie, żeby przekonać czytelnika o słusznosci jednych i pogardzie dla innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 19.04.2012 21:38

I tak ma być . Nie przed kamerami [ Kamiński ] i nie podstępem [ agent Tomek ] a w ciszy i skutecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.