Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4480 miejsce

CBA wykryło korupcję we wrocławskiej prokuraturze

Czy to możliwe? W Prokuraturze Rejonowej we Wrocławiu panowała korupcja. "Rzeczpospolita" ustaliła, że CBA zdobyło dowody, które mogą świadczyć o tym, że wrocławska szefowa prokuratury przyjmowała łapówki.

To właśnie kilka lat temu z badania podejrzewanej korupcji w środowisku wrocławskich prawników, wyłoniła się afera hazardowa. CBA podsłuchując adwokatów z kancelarii "Pretor" - Ryszarda Bedryja i Agnieszkę Godlewską - dowiedziało się o związkach Ryszarda Sobiesiaka i Zbigniewa Chlebowskiego. Ryszard Bedryj – jak podaje "Rzeczpospolita" - był pełnomocnikiem Ryszarda Sobiesiaka podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą.

CBA, wracając do początkowego wątku operacji "Yeti", czyli domniemanej korupcji wśród prawników, wynalazło coś nowego. Dwa dni temu doszło do zatrzymania przez CBA Mirosława M., który miał rzekomo związek z poprzednią akcją.

Ryszard Bedryj i Agnieszka Godlewska zostali objęci przez CBA kontrolą operacyjną - podsłuchami i kilkuletnią obserwacją, ściśle od 2009 r. Wtedy, na przełomie listopada i grudnia, funkcjonariusze CBA z delegatury wrocławskiej, analizując stenogramy podsłuchów, zwrócili uwagę na to, że adwokatów łączą bliskie relacje z szefową prokuratury Wrocław Krzyki-Zachód.

Podsłuchy wykazały, że za jej pośrednictwem szefowej prokuratury, adwokaci usiłowali załatwić sprawę swojego klienta, byłego senatora Unii Demokratycznej, a potem burmistrza Świebodzic. Miał on przed trzema laty na koncie dwa prawomocne wyroki, m.in. za handel kradzionymi samochodami.

Burmistrz Świebodzic Jan W. w tamtym czasie miał poważne kłopoty finansowe, gdyż w ramach prowadzonych postępowań dochodzeniowych, prokuratura zajęła mu majątek. Miał jedno wyjście. Wyjściem na prostą było dla niego ściągnięcie długu z biznesmena wrocławskiego pochodzenia bośniackiego Refika Z. Chodziło o niezwykle cenną działkę budowlaną na wrocławskich Bielanach. Tam ulokowany jest największy na Dolnym Śląsku kompleks handlowo-przemysłowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

rem
  • rem
  • 20.07.2012 10:18

Niech CBA zobaczy co w Rzeszowie sie dzieje!!! Cale klany rodzinne osadzone w prokuraturze i sadach. Ostatnio starzy adwokaci rzeszowscy zaprosili mnie i pokazali 43!!!! slownie czterdziesci trzy !!! uklady rodzinne ,czyli klasyczny NEPOTYZM!!! dzieje sie to w tzw sadach i prokuraturze...Zatem jak wiesci noisa po rynku rzeszowskim i paru skorumpowanych adwokatach z tej prowincji zalatwienie czegokolwiek to tylko ...kasa . Przedziwny to sad .Do niedawna prezes to dawny sekretarz propagandy KW PZPR, sedzia sadu karnego i broniaca przestepcow ...zona adwokat.I wiele innych znanych mi. Przecieki z akt prokuratorskich ,kto zeznaje ,kto zawiadamia o przestepstwie to drobiazg dla wplywowych,a szczegolnie rzeszowskich rekinow finansowych. Jeden z nich czesto mowi ,"ze mam ich w garsci" ,zerujac na ukadzie odkupuje od np syndykow wierzytelnosci ,a sedziowie ....klepia. No jak wytlumaczyc zakup za...4 tys zl ,a wierzytelnosc warta jest ...1 mln!!! Wiemy ze to poklosie IIIRP , ale zeby na taka skale?Bezkarnosc rekinow rzeszowskich jest przerazajaca... Lecz Zyjemy w Panstwie gdzie nie ma dokogo sie swrocic!!! Prokuratura ma jeden argument UMORZENIE/ no czasem zawiadamiajacy dostaje po glowie / Ale zbieramy material wierzac ze czasy sie zmienia...Ale zeby nie mysleli to damy im do myslenia szykuje sie afera i to na skale Unii .Haslo GLOGOW <POLAM< INSAGAZ< BANK PKP < WIELKIE PIENIADZE>>>

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
  • czyt
  • 10.05.2012 18:42

Jak zwykle Cybruchowe bzdety. Śledztwo trwa-do żadnych zatrzymań nie doszło. Cybruch pisze jednak jakby6 akt oskarżenia czytał. Plotkarz i dziennikarski badziarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
August Cymer
  • August Cymer
  • 10.05.2012 18:14

Na moje oko nic z tego nie będzie ! Kilka informacji w gazetach ,telewizji i wszystko wróci do normy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 10.05.2012 14:58

PLatfusy znowu korumpowali .... to już staje się normą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.