Facebook Google+ Twitter

CBA zajmie się listem generała Skrzypczaka do izraelskiego resortu obrony

Ministerstwo Obrony Narodowej przekaże CBA list generała Waldemara Skrzypczaka do resortu obrony Izraela. W dokumencie generał wskazał konkretnego producenta przed rozstrzygnięciem przetargu.

 / Fot. Piotr Król/PolskapresseSkrzypczak w liście do izraelskiego MON wymienił firmę Elbit produkując drony. MON zapewnia, że pismo było kurtuazyjne. "Była to jawna korespondencja pomiędzy wiceministrem MON odpowiedzialnym za zakupy a dyrektorem rządowej komórki w Ministerstwie Obrony Izraela, w ramach wspólnej polsko-izraelskiej komisji ds. współpracy przemysłów obronnych" - tłumaczy resort. Zdaniem ministerstwa list nie ma wpływu na postępowanie przetargowe, w którym wyłoniony zostanie dostawca bezzałogowego statku powietrznego - informuje Wyborcza.pl.

Rzecznik resortu zapowiedział przekazanie listu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, by "dodatkowo upewnić się, że żadne przepisy nie zostały złamane". Tymczasem sprawą Skrzypczaka zajmuje się prokuratura. Wcześniej Służba Kontrwywiadu Wojskowego odebrała generałowi certyfikat bezpieczeństwa. Wojskowy odwołał się w tej sprawie do premiera, który ma podjąć decyzję do 20 grudnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.