Facebook Google+ Twitter

CBA zajrzy ci nawet do łóżka

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze w środę o projekcie zmian w ustawie o CBA przygotowanym przez PO. Wedle nowych zapisów agenci mieliby: możliwość zbierania bez kontroli danych o chorobach, przekonaniach politycznych i religijnych oraz preferencjach seksualnych obywateli.

DGP / Fot. screenDziennik zauważa, że jeśli przepisy wejdą w życie Centralne Biuro Antykorupcyjne nie będzie musiało się ograniczać do korupcji urzędników - będzie mogło ścigać wszystkich i wszystkie rodzaje przestępstw. "DGP" zauważa taeż, że nowela ustawy o CBA jest sprzeczna z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który domagał się w 2009 roku doprecyzowania definicji korupcji.

W nowej ustawie zniknie definicja korupcji, a służba będzie mogła gromadzić tzw. dane wrażliwe bez zgody sądu. - Pomysły są niebezpieczne i szkodliwe - mówi dziennikowi prof. Piotr Kruszyński, ekspert od prawa karnego oraz konsultant sejmowy. - To zamach na wolność obywatelską. Jeśli taki projekt dotrze do Sejmu, na pewno wydam mu negatywną opinię.

W świetle nowych zapisów CBA będzie ścigać wszystkie przestępstwa "związane z korupcją lub godzące w interesy ekonomiczne państwa". - Takie rozszerzanie kompetencji jest zrozumiałe w państwie totalitarnym, ale jest nie do przyjęcia w kraju demokratycznym - dodaje prof. Kruszyński.

Czytaj więcej w serwisie gazetaprawna.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Propaganda PO w zetknięciu z rzeczywistością jest bardzo bolesna, głownie dla jej zwolenników. Zawiedzeni, nieprawdaż?0
Nie dziwi więc dlaczego p.o. prezydenta Komorowski zwany Łupkiem szybko podpisał nowelizacje ustawy o IPN, podpisał odrzucenie sprawozdania RRiTV. Władza upaja i deprawuje. A władza absolutna... wiadomo to już od przodków, deprawuje absolutnie.
Powyższe fakty przytaczam tym bardziej, że reform wymaga wiele podstawowych dziedzin państwa tj. służba zdrowia, administracja, dystrybucja środków europejskich, finanse publiczne...
Dla PO, Tusków, Komorowskich natomiast najważniejsza jest władza. Im więcej tym bardziej staje się celem samym w sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.06.2010 16:50

Niech no tylko spróbują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli rządy za czasów PIS-u nazwano państwem policyjnym, to jak nazwiemy te...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.