Facebook Google+ Twitter

CBA zatrzymało fałszywych inwalidów - wyłudzili milion złotych

Dziś w Warszawie agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięć osób podejrzanych o wyłudzenie około miliona złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podejrzani udawali fałszywych inwalidów.

Są tacy ludzie, którym zanikły uczucia i świadomość popełnianych czynów oraz odpowiedzialność za łamanie prawa. Trzeba nie mieć serca, ani odruchów człowieczych, gdy ktoś podejmuje się złodziejskich metod wyłudzania pieniędzy przynależnych niepełnosprawnym. Takich właśnie zatrzymało CBA.

Niedawno przeszła przez kraj wiadomość o złodziejskim czynie – ktoś ukradł studentowi niepełnosprawnemu wózek inwalidzki, który w dodatku został zakupiony z udziałem uczelni i ludzi dobrej woli. Dziś pojawiła się w mediach wiadomość o zatrzymaniu przez CBA pięciu osób podejrzanych o wyłudzenie co najmniej miliona złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) spodziewa się, że sprawa może być rozwojowa, dlatego nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Dzisiaj rano (12 kwietnia) agenci CBA zatrzymali w Warszawie trzech prezesów fundacji z Koła, Raszyna i Węgorzewa oraz dwie pracownice tych organizacji: księgową i kadrową – pisze "Gazeta Prawna". Wszystkie te osoby to ludzie w wieku od 27 do 60 lat. Istnieje podejrzenie o prawdopodobnych możliwościach, iż w fundacjach rehabilitacji osób niepełnosprawnych fikcyjnie zatrudniano ludzi z I i II grupą inwalidzką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.