Facebook Google+ Twitter

CBA zatrzymało kierownika kliniki z warszawskiego Centrum Onkologii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-18 12:03

Jak podaje TVP Info, CBA zatrzymało profesora Andrzeja S., kierownika kliniki nowotworów górnego układu oddechowego Centrum Onkologii w Warszawie.Jak podaje TVP Info, CBA zatrzymało profesora Andrzeja Sz., kierownika kliniki nowotworów górnego układu oddechowego Centrum Onkologii w Warszawie. Znany lekarz jest podejrzany o przyjmowanie łapówek.

Jak dowiedział się serwis internetowy tvp.info w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu, do zatrzymania doszło w poniedziałek rano. Agenci CBA dwa dni przeszukiwali gabinety profesora, w tym pomieszczenie w szpitalu przy ul. Rentgena oraz w przychodni Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. CBA dysponuje m.in. nagraniami z ukrytych kamer, na których widać, jak lekarz bierze łapówki
Profesor Sz. przyjmując pacjentów w prywatnym gabinecie w zamian za łapówki kierował ich bez kolejki do szpitala onkologicznego na Ursynowie. Jednorazowo przyjmował od 500 do ponad 1000 złotych. Na razie można mu zarzucić przyjęcie w sumie 10 tysięcy złotych.

Jak dowiedział się nieoficjalnie serwis internetowy tvp.info, prokuratura ma zeznania pacjentów oraz ich rodzin obciążające profesora Sz. Niektórzy pacjenci, którzy wręczali łapówki, już nie żyją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.