Facebook Google+ Twitter

CBA zatrzymało trójmiejskich gangsterów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-07 08:47

CBA zatrzymało trójmiejskich gangsterów, "Piasta" i ,,Wróbla" oraz dwóch adwokatów oskarżonych o działalność korupcyjną. Jak informuje Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego mecenasi przyjęli wysokie łapówki za załatwienie przerw w odbywaniu kary.

Jak czytamy w oświadczeniu CBA, zatrzymani to liderzy trójmiejskiej grupy przestępczej - Jarosław W. pseudonim ,,Wróbel" i Jarosław S. pseudonim ,,Piast" oraz Stanisław B. i Ryszard B.- adwokaci, zamieszani w korupcyjny proceder.

Na podstawie materiałów zebranych przez agentów CBA i informacji Biuro do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej cała czwórka usłyszała zarzuty korupcyjne.

Adwokaci odpowiedzą za płatną protekcję, a ,,Wróbel" i ,,Piast" za pomocnictwo do wręczania łapówek osobom pełniącym funkcję publiczną. Liderzy trójmiejskiej grupy przestępczej już wcześniej byli znani organom ścigania.

Prokuratura w Białymstoku wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu dla czterech mężczyzn zatrzymanych przez CBA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.