Facebook Google+ Twitter

CBA: Zatrzymanie ws. wycinki drzew pod wyciąg ''Sobiesiaka'' w Zieleńcu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 15:50

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w Dusznikach Zdroju nadleśniczego z nadleśnictwa Zdroje w Kotlinie Kłodzkiej. W miejscu pracy agenci zabezpieczyli dokumentację. Mężczyzna została przewieziony do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Sprawa dotyczy m.in. nielegalnej wycinki drzew pod wyciąg w Zieleńcu. Wycinki, przeprowadzonej przez firmę Ryszarda Sobiesiaka, jednego z bohaterów afery hazardowej.

Kazimierz W. jest przesłuchiwany we wrocławskiej prokuraturze. Rzecznik Małgorzata Klaus mówi, że mężczyzna usłyszy zarzut braku reakcji na wycinke drzew. Nie wiadomo czy śledczy zdecydują się na wniosek o aresztowanie nadleśniczego. Sprawa toczy się od początku roku, jak do tej pory nikomu jeszcze nie postawiono zarzutu.

Natomiast agenci CBA pojawili się m.in. w Urzędzie Marszałkowskim i Wojewódzkim oraz w magistratach w Karpaczu i Dusznikach Zdroju. Zabezpieczali dokumenty dotyczące budowy wyciągu narciarskiego firmy Winterpol - należącej do Ryszarda Sobiesiaka.

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę dotyczy kilku wątków. Śledczy badają też zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.