Facebook Google+ Twitter

CBA zgłasza nieprawidłowości przy budowie poznańskiego stadionu

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przy budowie Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Urząd miasta odpiera zarzuty.

 / Fot. Ehreii/Wikimedia Commons/cc 3.0Przeprowadzona w zeszłym roku kontrola CBA wykazała kilkanaście nieprawidłowości, a już w czasie trwania kontroli do prokuratury przekazano 3 wnioski o wszczęcie śledztwa.

Do głównych zarzutów biura należy brak nadzoru prezydenta Poznania i urzędników nad budową stadionu. Zarzuty te odpiera rzeczniczka prezydenta, Anna Sznytko. „Po pierwsze, CBA badało POSiR, a nie działania prezydenta w tej sprawie, po drugie, w badanym okresie Urząd Miasta kontrolował POSiR dziesięć razy, a po trzecie, kontrola CBA w urzędzie w tym samym przedmiocie nie wykazała żadnych nieprawidłowości” – powiedziała PAP.

Zarzuty CBA dotyczą także braku skonkretyzowanej koncepcji budowy, co wiązało się z niepotrzebnymi kosztami przy budowie. Także prowadzenie działań inwestorskich przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSiR), mimo powołania przez miasto spółki Euro Poznań 2012, określone zostało jako nieprawidłowość.

Władze miasta stoją w opozycji do takiego wyniku kontroli. Anna Sznytko poinformowała, że „władze POSiR nie zgodziły się z tymi ustaleniami i nie podpisały protokołu pokontrolnego".

Wiadomo już, że dokumenty z CBA dostarczono do Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, nie ma jednak jeszcze decyzji odnośnie rozpoczęcia postępowania.

Poznański stadion nie ma szczęścia do wyników państwowych kontroli.
W styczniu tego roku umorzono postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników zarządzającej stadionem miejskiej spółki POSiR, którzy podpisali umowę na budowę trybun, nie ustanawiając przetargu.
Obecnie trwają 2 kolejne śledztwa: w sprawie zmiany materiałów izolacyjnych użytych przy przebudowie (podejrzenie straty 10 mln zł) oraz zawyżenia kosztów zakupu oświetlenia stadionu (podejrzenie straty 220 tys zł).

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 27.03.2012 18:26

na pewno winny będzie dozorca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 27.03.2012 17:46

I tak odpowiedzialnym za nieprawidłowości włos z głowy nie spadnie bo to "nasi" czy "swoi" jak kto będzie chciał tak to ujmie.
Czyli mówiąc po polskiemu znów : DUPA !
Mk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.