Facebook Google+ Twitter

CBOS: Komorowski i Tusk politykami roku 2011. Wystarczyło 11 proc. głosów...

Bronisław Komorowski oraz Donald Tusk zostali wybrani przez Polaków politykami roku 2011 - wynika z badania CBOS. Otrzymali ex aequo po 11 proc. głosów.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakOd 1 do 8 grudnia CBOS przeprowadził badanie, w którym Polacy mieli wybrać polityka roku 2011. Wzięło w nim udział 950 osób - losowo wybranych mieszkańców Polski.

Jak informuje Wprost24, po premierze i prezydencie kolejne miejsca zajęli: Jarosław Kaczyński - 5 proc. głosów, Radosław Sikorski - 4 proc., Janusz Palikot - 3 proc. i Zbigniew Ziobro - 2 proc. Ponad połowa badanych (52 proc.) nie mogła się zdecydować i nie wskazała ulubionego polityka.

Czytaj też: Kaczyński atakuje Arłukowicza: Nowa lista leków refundowanych to skandal i podłość

Ciekawe są także wyniki badania, w którym ankietowani wybierali najlepszego zagranicznego polityka roku 2011. Zwyciężyła kanclerz Niemiec Angela Markel uzyskując 19 proc. głosów, i otrzymując tytuł polityka roku już po raz czwarty. Drugie miejsce, z 8 proc. poparciem, zajął prezydent USA Barack Obama.

Dużą liczbę głosów (2 proc.) dostał też Jerzy Buzek - szef Parlamentu Europejskiego, który znalazł się na obydwu listach: polskich i międzynarodowych polityków. Podobnym poparciem cieszy się prezydent Francji, Nicolas Sarkozy, na którego zagłosowało również 2 proc. ankietowanych.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

janusz wysocki
  • janusz wysocki
  • 08.02.2012 08:43

jak za Gierka, propaganda sukcesu, oby finał nie był podobny nie chodzi o Tuska ale o nas

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 08.02.2012 08:16

Chłopcy z CBOS mają poczucie humoru

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dancia
  • Dancia
  • 18.01.2012 14:00

WITAJ PROPAGANDO SUKCESU !!!!

Chyba się komuś marzy "Komuno wróc".

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 30.12.2011 15:43

jak nie chcecie powrotu czasów króla ćwieczka i żyć jak za iwana w rosji porzućcie tonący PIS i ratujcie sie PO czeka bo słuchając guru macierewicza zgłupiejecie do reszty!!!szanowni koledzy miejcie dla siebie i swoich rodzin litość!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
sbckiebydlo
  • sbckiebydlo
  • 30.12.2011 14:31

@jedrzej
Przeczytaj uwaznie, co mowi Macierewicz i nie obrazaj go, sbcki cynglu.
Jezeli jestes taki dokladny, wypowiedz sie na temat klamstw, oszustw, zlodziejstwa i zbrodni, ktora Polakom od kilku lata serwuje Partia Oszustow.
Nie trzeba bylo mordowac s.p.Prezydenta, nie byloby teraz problemu ze sledztwem.
Twoi idole odpowiedza za te zbrodnie, jezeli nie przed sadem, to na pewno przed narodem. Galezi w Polsce wystarczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
chujznimi
  • chujznimi
  • 29.12.2011 22:12

O kuźwa ! Jakie poparcie ! Idę się odlać. I oczywiście sprawę olać !

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 29.12.2011 17:31

zgon PIS następuje macierewicz guru znowu coś plecie ze brzozy nie było to znaczy przyszli ruscy i scieli piłami teraz trza szukać tych podłych drwali ... no słowem błazeństwo pisiaków nie ma granic

Komentarz został ukrytyrozwiń
zebykolesiomzylosielepiej
  • zebykolesiomzylosielepiej
  • 29.12.2011 13:36

@stasiu kan
Nie podniecaj sie. Jezeli zabraknie POparcia sbckiego klamstwa i przekretow wyborczych, wynik Partii Oszustow i przyglupa Bronka bedzie bardzo cieniutki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zebykolesiomzylosielepiej
  • zebykolesiomzylosielepiej
  • 29.12.2011 13:34

@jan kowalski
Sznur to juz Polacy szykuja dla tych dwoch, na pierwszych miejscach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zebykolesiomzylosielepiej
  • zebykolesiomzylosielepiej
  • 29.12.2011 13:32

SBcka sondazowania przeprowadza sbcki sondaz wsrod sbkow.
Wynik jest wiadomy, dziwi mnie ze nie otrzymali po 100%, wtedy mozna byloby sie POchwalic na caly swiat.
SBcki prezydent, niemiecki premier, SBckie sondaze, sbckie wybory, niszczenie Polski i Polakow zaprogramowane.