Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

110103 miejsce

CBOS: Polacy najbardziej ufają Komorowskiemu, najmniej Kaczyńskiemu

Bronisław Komorowski osiągnął najlepszy wynik w całej karierze politycznej. Ufa mu blisko trzy czwarte respondentów (74 proc.).

Sonda

Który polityk wzbudza twoje zaufanie?

 / Fot. PAP/Wojciech PacewiczNa drugim miejscu uplasował się premier Tusk (55 proc. deklaracji). Dalej w rankingu są: wicepremier Pawlak (52 proc.) oraz minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (51 proc.)

Palikot tylko nieco wyżej od Kaczyńskiego

Nieco słabsze zaufanie Polacy mają do polityków lewicowych. Mniej niż połowa badanych ufa Ryszardowi Kaliszowi (48 proc.) i jeszcze mniej szefowi SLD. Grzegorz Napieralski cieszy się zaufaniem 45 proc. Polaków. Kolejne miejsca zajmują: minister zdrowia Ewa Kopacz (42 proc.), marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (38 proc.) oraz Janusz Palikot (36 proc.).

Prawie co trzeci badany ufa szefowi MSWiA Jerzemu Millerowi (31 proc.) oraz prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu (30 proc.) Dalej znaleźli się minister finansów Jacek Rostowski (28 proc.), minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki (27 proc.) oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz (25 proc.).

Tusk wysoko również w rankingu nieufności

Największą nieufnością respondenci obdarzyli Jarosława Kaczyńskiego (54 proc. badanych przez CBOS). Janusz Palikot otrzymali taką samą liczbę nieprzychylnych not co Antoni Macierewicz (po 36 proc.). Trzecie miejsce przypadło Donaldowi Tuskowi, nie ufa mu 29 proc. badanych.

Sondaż przeprowadzono w okresie od 29 września do 5 października 2011 br. na liczącej 1099 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

celina
  • celina
  • 29.12.2011 10:25

Komorowski pilnuje żony jak jedzie na polowanie !!!! HA HA HA

Komentarz został ukrytyrozwiń
der-ka
  • der-ka
  • 29.12.2011 10:22

Komorowski wystawił się na pośmiewisko Ameryki, aż nie przyjechała do Polski Obamowa !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 19.10.2011 18:18

komorowski to znakomity prezydent bez ekscesów jak poprzednik a przede wszystkim europejski nie biega z marzeniami za atlantyk wystawiając sie na pośmiewisko jak fotyga z macierewiczem ze swoimi teoriami spiskowymi słowem brawo panie prezydencie oby tak dalej

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 19.10.2011 12:06

Te wyniki wcale nie dziwią, bo z Polaczkami można zrobić wszystko. Sami się ześwinią i uwierzą, że ktoś kto bredzi o europejskości jest jedynym prawdziwym patriotą.
To już nawet nie są moi rodacy, tylko stado baranów, kupowanych kasą i posadą. To się źle skończyło w Oświeceniu. Ale Polaczki nie znając historii - bo po co - mają całą Polskę w d... i całują w d...ę Lisa i Wojewódzkiego.
Poszli won, profesory, doktory i magistry niedorobione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nienowy
  • nienowy
  • 19.10.2011 10:57

Strasznie nudne te W24 się zrobiły. Ciągle tylko PIS, Kaczyński... i to jeszcze tak bez poloty napisane.
W ogóle te artykuły to tak się czyta jak sprawozdania ze zjazdów PZPR albo ZSL. Tylko sukcesy, sukcesy i ... ta niedobra ameryka mąci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 19.10.2011 10:55

nie piszcie tych bzdur bo to juz nikogo nie obchodzi ,komorowski ,tusk miller kalisz sikorski to maja 0 % prawdomownosci,taka jest prawda, ludzie falszu ibez <<<<<honoru.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lulas74
  • lulas74
  • 19.10.2011 10:26

popaprańce z PISu i tak nigdy nie dojdziecie do władzy bo moherowe berety już dawno wyszły z mody, a ten krasnal Kaczkowaty niech idzie debatować i przekonywać swojego kota bo on mu przynajmniej nie może odpowiedzieć hehehe

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 19.10.2011 09:56

Fakt, też jestem zdziwiony przewagą Prezydenta Komorowskiego.
Dobrze panie Koźmiński, że przynajmniej się zgadzamy jeśli chodzi o niekwestionowaną pozycję outsidera prezesa ''Polskę zbaw !'' :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
MAREK-PIS
  • MAREK-PIS
  • 19.10.2011 08:43

Panie Brudek to na razie Tusk i Komorowski zamykają wolnych blogerów, kibiców, bo myślą inaczej niż Tusk czy Komorowski,nie długo internet będzie tylko dla Trolli i Lemingów POpierających PO,a te wyPOciny POlszewickie to może pan se na zebraniach PO oPOwiadać,bo tyle mają sieczki TVNoskiej że nadmiar jej uszami im już wychodzi