Facebook Google+ Twitter

CBOS. Polacy niezadowoleni z sytuacji w kraju

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-26 17:37

Z sondażu CBOS wynika, że Polacy są coraz bardziej niezadowoleni z sytuacji w kraju.

Sonda

Zadowala Cię obecna sytuacja w Polsce?

Kierunek rozwoju Polski pozytywnie określiło 18 proc. badanych obywateli, natomiast negatywnie 69 proc. Jeśli chodzi o sytuację polityczną w kraju, to zadowolonych jest 8 proc., a niezadowolonych 54 proc..

Poprzedni sondaż był wykonywany w marcu, wtedy było 4 proc. mniej niezadowolonych. Natomiast procent ludzi zadowolonych spadł o 3 punkty. Obecnie stosunek ten wynosi 2/3 do 1/3.

Jak czytamy w serwisie wp.pl według CBOS więcej zadowolonych obywateli to mężczyźni (22 proc. przy 14 proc. kobiet).

Jeśli chodzi o grupy zawodowe, to najwięcej zadowolonych jest wśród prywatnych przedsiębiorców (33 proc.), w kadrach kierowniczych to 28 proc., natomiast wśród wykwalifikowanych robotników 25 proc.

Odnosząc się do elektoratów partii politycznych, pozytywnie nastawieni są wyborcy, którzy popierają Platformę Obywatelską. Niezadowolenie okazują praktycznie zwolennicy wszystkich pozostałych partii, lecz największa krytyka jest ze strony wyborców PiS.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 28.04.2012 18:52

Dotychczas zgadzałem się z panem Grzegorzem Winkiem, ale ten jego komentarz już przeczy nawet logice. Uważam, że najwartościowsze są ankiety przeprowadzane właśnie w Internecie, a nie "pośród wybranych respondentów". Gdybym żył jak lord Kox, to dlaczegoż miałbym stwierdzać w jakiejś swobodnej, anonimowej ankiecie, że jestem niezadowolonym? Dwadzieścia dwa procent obywateli cieszy się, są zadowoleni i uważają, iż Kraj nasz idzie w dobrym kierunku. Reszta to "malkontenci" - małe piwko, część z nich być może kiedyś się powiesi lub wyskoczy z okna na dziesiątym piętrze... Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 27.04.2012 16:12

a czy można być zadowolonym w kraju gdzie u prywatnego zarabia sie 1200 -1500 zł i to często bez ubezpieczenia{ w firmach do 10 osób to jest nagminny proceder gdzies 70% } nie wciskajcie...kitu że jest inaczej..wieksze pieniądze sa w duzych firmach i miastach nie wspomne już o państwowej posadzie bo to dzisiaj złota kwoka dla wybranych{tj mających plecy}

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hihihihi. Taka ankieta w ogóle jest bez sensu. Który Polak oprze się możliwości powiedzenia, że jest źle, a będzie jeszcze gorzej? :-D Zwłaszcza gdy ktoś to zapisze?
W naszym kraju bycie zadowolonym z życia jest co najmniej niemile widziane, taki osobnik zaraz podejrzewany jest o problemy psychiczne, a ostatnio w modzie jest sugerowanie, że to "leming z PO". - Przecież powszechnie wiadomo, że "prawdziwy patriota" nigdy się nie uśmiecha i zawsze mu coś przeszkadza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 26.04.2012 22:09

Co??Nowoczesny dwukadencyjny premier się już lemingom nie podoba?Teraz to możecie cmoknąć go w d...pę.Jeszcze cztery lata będzie was okradał, a może załapie się na trzecią kadencję.Głupota Polaków nie zna granic, więc kto wie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mix
  • mix
  • 26.04.2012 21:03

To podobno wina Murzynów że tak fatalnie w Polsce!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 26.04.2012 20:57

Chciała bym widzieć miny tych głupków, co głosowali ponownie na PO! hihihihihihi.

Podobno być Lemingiem to choroba nieuleczalna!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 26.04.2012 20:52

Motto Platformy Obywatelskiej i PeSeLu: NAM według potrzeb,gorliwym sługom,równo...a pozostałym g...o,!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rzep
  • Rzep
  • 26.04.2012 20:14

Póki na scenie politycznej będzie mieszał PiS - POLSKA NIE ZAZNA SPOKOJU -

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.04.2012 20:12

Perspektyw na życie to raczej w Polsce nie ma.... Bezrobocie jest wysokie... Gospodarka owszem rośnie, lecz kosztem najbiedniejszym... :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
fanTUSKA
  • fanTUSKA
  • 26.04.2012 20:00

CO ZA DEFETYZM.
pozbyliśmy się w smoleńsku obcego elementu. NA WSIEGDA
gospodarka rośnie jak na drożdżach
dług wzrósł niewiele o jakieś parę groszy
bezrobocie najniższe w historii
perspektywy cały czas znakomite

a tu masz- niezadowolenie paru moherów