Facebook Google+ Twitter

CBOS: spada poparcie dla rządu Tuska

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że od marca poparcie dla rządu Donalda Tuska spadło o 4 punkty procentowe.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak donosi polskieradio.pl, poparcie dla rządu premiera systematycznie spada. W marcu wynosiło 29 proc. Dziś, już tylko 25 proc. Nie uległa zmianie liczba przeciwników Donalda Tuska - wynosi 43 proc.

CBOS zapytał badanych o ocenę wyników działalności rządu Tuska od czasu ponownego objęcia przez niego władzy. Tylko 27 proc. badanych uważa, że rząd wywiązuje się ze swojej pracy dobrze (spadek o 3 punkty proc.). Niezadowolonych jest zdecydowanie więcej bo aż 61 proc. respondentów.

Pogorszeniu uległy również oceny polityki rządu w sferze gospodarki. CBOS zapytał respondentów czy polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej. Tylko 23 proc. badanych odpowiedziało, że tak (spadek o 3 punkty proc.) Przeciwnego zdania jest aż 66 proc. badanych (wzrost o 3 punkty procentowe).

Stosunek do gabinetu Tuska wiąże się z wielkością miejsca zamieszkania oraz statusem społeczno - ekonomicznym badanych. Częściej poparcie dla rządu wyrażają osoby mieszkające w dużych miastach, mające wyższe wykształcenie i dobrą sytuację materialną, a także osoby, które deklarują lewicowe poglądy polityczne.

CBOS odnotował, że jedynym elektoratem, który identyfikuje się z rządem Donalda Tuska, są sympatycy Platformy Obywatelskiej. W pozostałych elektoratach rząd ma więcej przeciwników niż zwolenników.

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 1028 osób reprezentatywnej próbie losowej mieszkańców Polski.

Źródło: PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak donosi-kto?co? lepsze jest wróżenie z fusów kawy.Poczekajmy na wybory,wszystko wtedy się okaże,ale chyba nie,Kaczynski będzie liczył sam bo już nikomu nie ufa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.