Facebook Google+ Twitter

CBOS: spada poparcie dla rządu Tuska

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że od marca poparcie dla rządu Donalda Tuska spadło o 4 punkty procentowe.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak donosi polskieradio.pl, poparcie dla rządu premiera systematycznie spada. W marcu wynosiło 29 proc. Dziś, już tylko 25 proc. Nie uległa zmianie liczba przeciwników Donalda Tuska - wynosi 43 proc.

CBOS zapytał badanych o ocenę wyników działalności rządu Tuska od czasu ponownego objęcia przez niego władzy. Tylko 27 proc. badanych uważa, że rząd wywiązuje się ze swojej pracy dobrze (spadek o 3 punkty proc.). Niezadowolonych jest zdecydowanie więcej bo aż 61 proc. respondentów.

Pogorszeniu uległy również oceny polityki rządu w sferze gospodarki. CBOS zapytał respondentów czy polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej. Tylko 23 proc. badanych odpowiedziało, że tak (spadek o 3 punkty proc.) Przeciwnego zdania jest aż 66 proc. badanych (wzrost o 3 punkty procentowe).

Stosunek do gabinetu Tuska wiąże się z wielkością miejsca zamieszkania oraz statusem społeczno - ekonomicznym badanych. Częściej poparcie dla rządu wyrażają osoby mieszkające w dużych miastach, mające wyższe wykształcenie i dobrą sytuację materialną, a także osoby, które deklarują lewicowe poglądy polityczne.

CBOS odnotował, że jedynym elektoratem, który identyfikuje się z rządem Donalda Tuska, są sympatycy Platformy Obywatelskiej. W pozostałych elektoratach rząd ma więcej przeciwników niż zwolenników.

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 1028 osób reprezentatywnej próbie losowej mieszkańców Polski.

Źródło: PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak donosi-kto?co? lepsze jest wróżenie z fusów kawy.Poczekajmy na wybory,wszystko wtedy się okaże,ale chyba nie,Kaczynski będzie liczył sam bo już nikomu nie ufa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.