Facebook Google+ Twitter

CBŚ prowadzi akcję przeciwko hazardowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 10:47

W całym kraju trwa akcja Centralnego Biura Śledczego wymierzona w nielegalne gry hazardowe. Bierze w niej udział ponad pół tysiąca policjantów. Od wczoraj weszli do ponad stu lokali, w których stały automaty przeznaczone do gry - tak zwani jednoręcy bandyci.

Zabezpieczono ponad trzysta maszyn, przy czym są to tylko pojedyncze modele różnych maszyn. Szacuje się, że w Polsce jest ich około czterdzieści trzy tysiące.

Policjanci podejrzewają, że wykorzystanie maszyn jest niezgodne z prawem. Ustawa o grach i zakładach wzajemnych wprowadza powszechnie dostępnie automaty hazardowe, ale tylko tak zwane niskowygraniowe. Można na nich dokonywać zakładów nie wyższych niż około 30 groszy, a wygrane nie powinny być wyższe niż 65 groszy. Z ustaleń policjantów wynika, że na wielu z automatów można dokonywać o wiele wyższych zakładów.

Automaty, które umożliwiają wyższe wygrane, mogą być wykorzystywane tylko w kasynach. Inne jast także opodatkowanie takich maszyn.

Policja szacuje, że skarb państwa ponosi z powodu oszustwa stratę dwóch i pół miliarda złotych rocznie. Akcja CBŚ trwa. Zabezpieczane są kolejne automaty. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy hazardowy biznes nie miał związku z przestępczością zorganizowaną, a automaty nie służyły praniu brudnych pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.