Facebook Google+ Twitter

CBŚ rozbija gang sprowadzający nielegalnie auta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-17 12:55

Policjanci z CBŚ zatrzymali 9 mężczyzn działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Gang dopuszcza się oszustw kredytowych i ubezpieczeniowych przy sprowadzaniu z zagranicy do Polski samochodów. Członkowie grupy wyłudzili od banków i ubezpieczycieli co najmniej 3 miliony złotych, a do kraju "wprowadzili" kilkaset samochodów.

Śledztwo, które doprowadziło do zatrzymania mężczyzn, było prowadzone pod nadzorem częstochowskiej prokuratury. Śledczy ustalili, że przestępcy sprowadzali na teren Polski samochody, ich wraki bądź kupowali w innych państwach tylko dokumenty aut. Samochody - również te nieistniejące - ubezpieczano, po czym zawiadamiano policję o ich kradzieży.

Wśród zatrzymanych jest sześciu diagnostów, właściciel komisu samochodowego oraz dwóch bezrobotnych, którzy w charakterze tak zwanych "słupów" legalizowali samochody. Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w grupie przestępczej, korupcji, fałszowania dokumentów i używania ich do popełniania przestępstw. Grozi im do 8 lat więzienia.

W całej sprawie jest już 52 podejrzanych, którym przedstawiono prawie 300 zarzutów, w tym trzy o przestępstwo założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Piętnastu osobom prokuratura zarzuca udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.