Facebook Google+ Twitter

CBŚ rozbiło grupę handlarzy materiałami wybuchowymi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-30 11:40

W Wielkopolsce CBŚ rozbiło grupę handlarzy materiałami wybuchowymi; zatrzymano 10 osób. Grozi im do 8 lat więzienia.

Mężczyźni znajdowali na wojskowym poligonie niewybuchy i wyjmowali z nich materiały wybuchowe. Podczas policyjnej operacji znaleziono pociski burzące, granaty moździerzowe, ręczne, tysiąc zapalników oraz 10 kilogramów heksogenu i trotylu.

Policjanci oceniają, że podejrzani mogli zdobyć i sprzedać kilkakrotnie więcej heksogenu, trotylu i innych materiałów wybuchowych. Pozyskaną stal z bomb i pocisków artyleryjskich zatrzymani sprzedawali jako złom do hut, a materiały wybuchowe zaufanym ludziom. Oficerowie śledczy są przekonani, że materiały te mogły trafiać do rożnych grup przestępczych w Polsce i za granicą. Ustalili, że niekiedy jednorazowo mężczyźni sprzedawali od 5 do 7 kilogramów ładunków wybuchowych.
Funkcjonariusze CBŚ zajmowali się rozpracowaniem grupy handlarzy prawie dwa lata.

W operacji zatrzymania brało udział 200 policjantów i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Do ochrony akcji wykorzystano policyjny śmigłowiec, straż pożarną i służby medyczne. W poszukiwaniu ukrytych materiałów wybuchowych pomagały specjalnie szkolone psy policji, straży granicznej i żandarmerii. Zabezpieczaniem niebezpiecznych substancji zajęli się policyjni pirotechnicy z Poznania, Szczecina i Bydgoszczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.