Facebook Google+ Twitter

CBŚ rozbiło grupę handlującą narkotykami na Podkarpaciu i w Małopolsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-19 10:48

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę handlującą narkotykami na Podkarpaciu i w Małopolsce. Zatrzymali jedenastu członków, w tym szefa grupy z Krakowa.

Policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma kokainy i inne narkotyki. Ich cena na czarnym rynku mogła wynieść około 350 tysięcy złotych. Zabezpieczone zostały również pieniądze prawdopodobnie pochodzące z przestępczego utargu: złotówki, euro i funty brytyjskie.

Grupę zorganizował mieszkaniec Krakowa o pseudonimie "Ślepy". Gang działał na terenie Krakowa, Brzeska, Jarosławia i w innych miastach południowo-wschodniej Polski. Dilerzy rozprowadzali środki odurzające głównie wśród młodzieży szkolnej i studentów.

Zatrzymani to mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski, w wieku od 20 do 30. Są to głównie studenci, ale też osoby prowadzące działalność gospodarczą. W kilku przypadkach, firmy stanowiły jedynie przykrywkę dla narkobiznesu.

Zatrzymanym postawiono zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.