Facebook Google+ Twitter

CBŚ zatrzymało handlarzy bronią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-07 15:27

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli na Podkarpaciu ponad 50 kilogramów materiałów wybuchowych, 300 zapalników i 7 tysięcy sztuk amunicji. Zatrzymanych zostało siedem osób. Są to ludzie w większości związani z kolekcjonerskimi giełdami staroci.

Rano policjanci weszli do 10 obiektów: domów, zakładów pracy i warsztatów w Mielcu, Przemyślu, Dębicy i w Rzeszowie. Znaleźli i zabezpieczyli ponadto około 30 sztuk broni palnej, wobec których policja ma podejrzenia, że mogą być posiadane nielegalnie. Jest to zarówno broń długa jak i krótka, sportowa, myśliwska, współczesna, ale też pochodząca z okresu drugiej wojny światowej.

Materiały wybuchowe przechowywane były w tajnej skrytce na terenie jednego z zakładów pracy w Dębicy. Firma wykonywała legalnie usługi związane z wyburzaniem budynków. Nie posiadała jednak zezwolenia na magazynowanie materiałów, a w dokumentach firmy były nieprawdziwe informacje, wskazujące na to, że materiały te już dawno zostały zużyte.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podejrzewani pod pozorem kolekcjonowania broni, zajmowali się nielegalnym handlem bronią.


T.Seroka/P Radio Rzeszów/IAR/kk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.