Facebook Google+ Twitter

CBŚ zatrzymało prezesa kolejnego parabanku

Prezes parabanku trafił w ręce agentów służby śledczej. Chodzi o szefa Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego w Stargardzie Szczecińskim – firmy, która była na liście ostrzeżeń KNF.

We wtorek, 18 września, sędzia gdański Ryszard Milewski i prokurator z Gdańska-Wrzeszcza, Marzanna Majstrowicz, odpowiedzialni w sprawie Amber Gold, zostali poddani procedurze odwołania z funkcji, a w przypadku sędziego, być może i z zawodu. Także wczoraj, we wtorek 18 września, w tej samej sprawie podjęto postępowanie dyscyplinarne wobec kuratora sądowego, przy Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe, który nie dopełnił obowiązków służbowych.

Również we wtorek Centralne Biuro Śledcze (CBŚ) zatrzymało prezesa "parabanku" o nazwie Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowe w Stargardzie Szczecińskim. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) miała od dłuższego czasu na celowniku tę firmę i nadal przed nią ostrzega klientów. Stargardzkie Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowe (CIO) figuruje, obok parabanków Amber Gold i Finroyal, na popularnie zwanej "czarnej liście" ostrzeżeń KNF.

Prezes Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego, Robert O., ma już zarzuty prokuratorskie. Pierwszy – jeden z poważniejszych - dotyczy prowadzenia działalności bankowej bez zezwolenia. Drugi wiąże się z kłamstwem sądowym. Według CBŚ - w Krajowym Rejestrze Sądowym prezes Robert O. przedstawił nieprawdziwe informacje na temat podmiotu, w którym występował w roli prezesa.

Śledztwo prokuratorskie w sprawie stargardzkiego Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego trwa od stycznia 2012 r. Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła Komisja Nadzoru Finansowego. KNF już w zeszłym roku miała poważne zastrzeżenia odnośnie do tego parabanku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.