Facebook Google+ Twitter

CBŚ zbada finanse łódzkiego Aquaparku Fala

- Spółka Aquapark Fala jest bankrutem – uważają miejscy radni Lewicy. – Sytuacja finansowa spółki jest dramatyczna – przyznają radni Platformy Obywatelskiej.

Radni Lewicy uważają, że Fala jest bankrutem / Fot. Ewelina KoperRadni zapoznali się dziś z dokumentem zawierającym wyniki finansowe i analizę płynności finansowej spółki. Radni Lewicy Dariusz Joński i Jarosław Berger uważają, że spółka ukryła część swoich zobowiązań finansowych i nie ma płynności finansowej. Zapowiedzieli zgłoszenie sprawy do Centralnego Biura Śledczego w Warszawie.

Łodzianie wiązali duże nadzieje z powstaniem kąpieliska przy Al. Unii, a miasto posiada w spółce 17 procent udziałów. W tej sytuacji radni Lewicy proponują, aby dokonać wyceny terenów, które – w ramach swoich udziałów – miasto wniosłoby do spółki aportem, a następnie wycofanie się ze spółki.

PO chce wykupienia przez miasto pakietu większościowego w spółce / Fot. Ewelina KoperNatomiast radni PO chcą wykupienia pakietu większościowego w spółce: – Dzięki temu miasto mogłoby zmienić sposób zarządzania kąpieliskiem – głównie obniżyłoby ceny biletów, aby basen stał się ogólnodostępny dla łodzian a spółka nie musiałaby ogłaszać upadłości – mówi Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej.

Dyskusja na temat Aquaparku toczy się właśnie na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.