Facebook Google+ Twitter

CBŚ zlikwidowało drukarnię fałszywek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-23 12:29

Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało w Gdańsku drukarnię fałszywych dokumentów. Produkowane w niej paszport i dowody osobiste umożliwiały między innymi na wyłudzanie kredytów. Zatrzymano 61-letniego mieszkańca Gdańska Leszka C.

W jego mieszkaniu znaleziono gotowe fałszywe dokumenty, w tym ponad 200 polskich dowodów osobistych. Były także polskie, niemieckie i czeskie dowody osobiste i prawa jazdy. Wśród znalezionych podróbek były też paszporty - polskie, niemieckie, czeskie, białoruskie i koreańskie.

Znaleziono również kilkaset podrobionych świadectw maturalnych i dyplomów szkół wyższych. Mężczyzna podrabiał też druki kwalifikacyjne radiooperatorów morskich, patenty żeglarskie i upoważnienia do używania maszyn przemysłowych. W mieszkaniu znajdował się specjalistyczny sprzęt: maszyny drukarskie, pieczęcie i specjalne prasy.

Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy. Teraz funkcjonariusze sprawdzą, do kogo te dokumenty mogły trafić i kto korzystał z usług przestępcy. Leszkowi C. grozi kara pięciu lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.