Facebook Google+ Twitter

CBŚP. Nielegalnie obracali bejcą ognioodporną

Funkcjonariusze CBŚP z Lublina przy współpracy wywiadu skarbowego UKS rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wyłudzeniami VAT na wielką skalę. 9 osób zostało już tymczasowo aresztowanych, a wobec 4 zastosowano inne środki.

 / Fot. Archiwum CBŚPFunkcjonariusze CBŚP od roku rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wyłudzeniami VAT.  / Fot. Archiwum CBŚP

Przy pomocy wywiadu skarbowego z Lublina policjanci ustalili kto stoi za przestępczym procederem i jak dokładnie on wygląda.

Dotarli do osób, które wcześniej trudniły się przestępczością typowo kryminalną (wymuszenia, rozboje), a obecnie stały się biznesmenami.

Uczestniczyły one w fikcyjnym obrocie bejcą ognioodporną, panelami słonecznymi i ogniwami fotowoltaicznymi z innymi  / Fot. Archiwum CBŚPpodmiotami, które faktycznie funkcjonowały na rynku.

 / Fot. Archiwum CBŚP- Akcja zatrzymań została skrupulatnie zaplanowana - mówi rzecznik prasowy komendanta CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz. - Blisko 100 funkcjonariuszy jednocześnie weszło pod kilkadziesiąt adresów w województwach: lubelskim, mazowieckim, śląskim, opolskim i wielkopolskim.

Podczas przeszukań, policjanci zabezpieczyli również broń i amunicję. / Fot. Archiwum CBŚP

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty: działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i karno-skarbowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.