Facebook Google+ Twitter

CCSVI a Stwardnienie Rozsiane, czyli stenty nadzieją dla chorych!

Czym jest przewlekła mózgowo-rdzeniowa niewydolność żylna i jaki związek ma CCSVI ze stwardnieniem rozsianym?

W czerwcu 2009 roku, znany lekarz z Uniwersytetu Ferrara we Włoszech, dr Paolo Zamboni przeprowadził pilotażowe badania na 65 pacjentach w celu udowodnienia związku między przewlekłą mózgowo-rdzeniową niewydolnością żylną, a stwardnieniem rozsianym. Po przeprowadzeniu szeregu badań, wykazano nieprawidłowy przepływ żylny u 100 proc. badanych. Zamboni stwierdził na tej podstawie, że istnieją silne podstawy do przeprowadzenia dalszych badań w warunkach kontrolnych.

Pojawiło się nowe światło w leczeniu Stwardnienia Rozsianego. Stenty to słowo-nadzieja. Przełom w medycynie!

CCSVI to skrót od przewlekłej mózgowo-rdzeniowej niewydolności żylnej. Choroba ta spowodowana jest zwężaniem się żył odprowadzających krew pozbawioną tlenu z mózgu oraz rdzenia kręgowego. Zwolniony przepływ krwi na tej trasie może powodować refluks do mózgu.

Pacjenci chcący poddać się zabiegowi, muszą przejść kwalifikację. Odbywa się ona na podstawie trzech, obowiązkowych badań: doppelerowskiego badania przepływu żył szyjnych wewnętrznych, rezonansu magnetycznego naczyń szyi i śródpiersia, okulistycznego badania pola widzenia i OCT (ocena włókien nerwu II, komórek zwojowych).

Po przejściu przez te badania i pozytywnej kwalifikacji, pacjent zostaje przyjęty na oddział, a tam wykonywane są kolejne badania, niezbędne przed przeprowadzeniem zabiegu, tj. morfologia, elektrolity, grupa krwi, czasy krzepnięcia i krwawienia, HBS).

Zabieg wykonuje się w godzinach popołudniowych/ wieczornych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Anna
  • Anna
  • 10.03.2011 16:12

Oprócz tego jest jeszcze Ameds koło Warszawy

Komentarz został ukrytyrozwiń
a.c.
  • a.c.
  • 24.02.2011 20:21

nie wiem czy w komentarzach można dołączać linki, ale o tym warto przeczytać; czwórka młodych ludzi połączyła pewne wyczynowe przedsięwzięcie ze zwróceniem uwagi na problemy osób chorych na stwardnienie rozsiane: http://www.geographer.pl/zimowa_ekspedycja_ural_2011-5-1-401-308.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.