Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3666 miejsce

Cechy dobrego instruktora nauki jazdy

Wraz z wejściem nowych zasad egzaminu na prawo jazdy, zdecydowanie podwyższył się poziom trudności. Teraz nawet doświadczony kierowca mógłby mieć problemy z prawidłowym jego zaliczeniem.

 / Fot. mat. własnyWybór instruktora jazdy powinien być więc przemyślany, ponieważ tylko fachowiec oszczędzi wielokrotnego podchodzenia do egzaminu. Posiadanie prawa jazdy to nie tylko pewien prestiż, ale i zwiększenie swoich możliwości. Posiadając ten dokument możemy poszukać lepszej pracy, a na wakacje zamiast pociągiem wyjechać autem. Najpierw trzeba jednak zdać egzamin państwowy, do którego przygotować powinien nas kompetentny instruktor. Jak go znaleźć? Najlepszym sposobem są opinie znajomych lub krewnych, którzy mają już za sobą egzamin. Nie zawsze są one obiektywne, ale jeśli polecający zdał egzamin za pierwszym lub drugim razem warto zaryzykować. Można też poszukać w Internecie.

Po kilku godzinach spędzonych z instruktorem powinniśmy mieć już pewne wyobrażenie, czy zdoła on przygotować nas do egzaminu na prawo jazdy. Cechą każdego instruktora (nie tylko kierowców) powinna być cierpliwość –jeśli jej brakuje, lepiej dla niego żeby jak najszybciej zmienił zawód. Gdy instruktor jest zestresowany i zdenerwowany, odbija się to na kursancie, który przecież podczas jazdy powinien być maksymalnie skoncentrowany. Jakiś czas temu pojawiło się nawet nagranie ukazujące nerwowego instruktora, który niestety zapomniał, że wyzwiska i krzyki są niedopuszczalne. Wiadomo, że każdemu może zdarzyć się użycie niecenzuralnych słów, gorzej, jeśli nasz instruktor zna tylko takie. Wymaganą cechą instruktora jest komunikatywność. Tylko dzięki temu będzie mógł przekazać swoją wiedzę uczniowi. Kolejną ważną rzeczą jest spostrzegawczość, dotycząca nie tylko sytuacji na drodze, ale oceny: z czym kursant ma problemy, w jakich sytuacjach sobie nie radzi, itp. Warto pamiętać, że inaczej wygląda nauka jazdy w Opolu, a inaczej w Warszawie, dobrze jest więc podpytać swojego instruktora jakie "pułapki" mogą zastosować egzaminatorzy.

Wśród zalet dobrego instruktora powinna być punktualność - ta cecha jest wręcz niezbędna, z prostej przyczyny–każda godzina jazdy kosztuje spore pieniądze. Z takiego „obcinania godzin” o 5-10 minut po jakimś czasie może uzbierać się dobra godzina. Warto też sprawdzić "elastyczność" instruktora- czasami jeżdżą tylko w wybranych godzinach, bez weekendów czy godzin wieczornych. Nauka jazdy musi być systematyczna i mieć pewną ciągłość, warto więc sprawdzić ile czasu będzie miał dla nas instruktor.

Wybór instruktora nauki jazdy jest trochę jak z wyborem dentysty czy fryzjera. Jest ich wielu, ale nie wszyscy profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków. Dobrze więc kierować się opiniami znajomych, tak jak w przypadku wspomnianych profesji. Warto przy tym wszystkim pamiętać, że jeśli się przyłożymy do nauki, to nawet zły instruktor nam nie przeszkodzi….

Nauka jazdy Opole

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.