Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2034 miejsce

Cejrowski: nieznani sprawcy wyłamali mi wszystkie palce!

Wojciech Cejrowski - znany podróżnik, autor książek i programów telewizyjnych - wypowiedział się w sprawie torturowania i nacisków za czasów PRLu.

Wojciech Cejrowski, który chodził do jednej szkoły z Grzegorzem Przemykiem również doświadczył komunistycznych represji. Podczas programu "Warto rozmawiać" TVP 1 wyznał, że między maturą pisemną a ustną "nieznani do dzisiaj sprawcy wrzucili mnie do samochodu i wyłamali mi wszystkie palce u obu rąk. Najpierw powyciągali je ze stawów".

Następnie Cejrowski ostro skrytykował sytuację sędziów, prokuratorów, milicjantów, którzy sprawowali funkcje publiczne w Polsce ludowej, a także po transformacji w 1989 r.: "Wszystkich wypieprzyć do kanału! Wszystkich won!". "W mojej sprawie, gdy skrytykowałem prezydenta Kwaśniewskiego, że się upijał na grobach w Charkowie podczas sprawowania urzędu (chodzi tu o słowa Cejrowskiego: Kwaśniewski swoim grubym tyłkiem obraził godność prezydenta) sądziła pani sędzia, która sądziła działaczy za "Solidarność"."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

szkoda zę mu głowy nie ukręcili tak przy okazji było by więcej tlenu dla innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wszystkich wypieprzyc do kanału" - hmmm - zywcem do kanału, czy wpierw ich płamac na kawałki? Jak na super katolika, w okresie Bożego Narodzenia to wypowiedź dość żenująca.
Nie wszyscy przesladowani TERAZ wykrzykują swoje krzywdy. A niektórzy - wogóle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

opowiadał już wcześniej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cejrowski dość późno opowiada o swych przygodach po stanie wojennym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odniosę się tutaj do artykułu o Wojciechu Jaruzelskim sprzed kilku dni, który dopiero teraz przeczytałem:

1. Jaruzelski całą swoją karierą pokazał, że służy wiernie Moskwie - już w latach 40 i 50 współpracował z mającą krew patriotów na rękach Informacją Wojskową. W trakcie Grudnia 1970 mógł podać się do dymisji czy choćby spróbować wyrazić sprzeciw - nic takiego nie zrobił. Jako dowódca sił zbrojnych PRL 16 lipca 1975 wydał rozkaz (wg niektórych historyków: wyraził zgodę) zestrzelenia polskiego cywilnego samolotu AN-2, którego pilot Dionizy Bielański zamierzał uciec do Austrii. W czasie jego rządów poniosło śmierć kilkuset opozycjonistów, czy Jaruzelski podjął działania, aby ukarać winnych, aby więcej niewinni ludzie nie ginęli? I ostatnia sprawa - Okrągły Stół. Musiał zaprosić opozycję, bo system w ZSSR i reszcie Europy Wschodniej walił się (dlatego porównanie Jaruzelski - Keitel jest trafne). Ale zapewnił sobie i innym komunistom bezkarność, nawet najbardziej oczywiste i zbrodnicze działania z okresu PRL nie zostały osądzone. Zapewnił też funkcjonariuszom PRL (PZPR, WSW, SB, LWP itp.) duże uprzywilejowanie na początku transformacji, przez co teraz znaczna część gospodarki jest opanowana przez ludzi nikczemnych, a z których wielu powinno stanąć przed sądem i po sprawiedliwym wyroku zapewne siedzieć w więzieniach za swoje przestępstwa. Film o Jaruzelskim: „Towarzysz Generał” http://www.youtube.com/watch?v=aCR_H9Bl2Cc

2. W rozmowach z Kulikowem Jaruzelski wyraźnie mówił, że bez pomocy z zewnątrz może stracić kontrolę nad krajem i wręcz błagał o obietnicę pomocy. To, że jeden czy drugi członek biura politycznego KPZR mówi, żeby wkroczyć nie miało znaczenia, skoro większość biura politycznego zdecydowanie odmówiła pomocy obawiając się zdecydowanej reakcji Ronalda Reagana co mogło się skończyć katastrofą dla samego ZSSR. W tej sytuacji poświęcenie Polski było dla nich niewielką ceną – „nie czas żałować róż, gdy płoną lasy”.

3. Porównywanie PRL do II RP jest nie do końca rzetelne. Oczywiście, że w II RP również było wiele przemocy wobec Polaków, ale wiele z tych krwawych wydarzeń to było obrona II Rzeczpospolitej przed wrogimi działaniami komunistów czy również wrogimi działaniami licznych mniejszości narodowych, które posuwały się do przemocy wobec Polaków, władz polskich. Tymczasem PRL bronił swojego aparatu i Moskwy przed Polakami.

2. Jacek Kurski miał powiedzieć słowa "ciemny lud to kupi", ale wszyscy "świadkowie" dziwnym trafem odmówili badania na wykrywaczu kłamstw!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.