Facebook Google+ Twitter

Cejrowski o maturach: Władza chce, żebyście byli debilami

Wojciech Cejrowski, znany z niekonwencjonalnych poglądów i zachowań, postanowił tym razem sprawdzić poziom egzaminów maturalnych. Wnioski wyciągnął równie niekonwencjonalne: "Władza chce, żebyście byli debilami" - ostrzega tegorocznych maturzystów.

 / Fot. Wojciech Cejrowski/wikimedia CC-BY-SAZbliża się okres egzaminów maturalnych, więc Wojciech Cejrowski wpadł na pomysł sprawdzenia ich poziomu. Sięgnął w tym celu po obecne zadania maturalne z matematyki, starając się je rozwiązać. Poszło mu nadzwyczaj łatwo - informuje Dziennik.pl. Cejrowski postanowił więc porównać je z zadaniami, które rozwiązywał na swojej maturze w latach osiemdziesiątych. Z tymi już tak łatwo nie było.

Ponieważ Cejrowski nie był pewny, czy właściwie rozwiązał zadania sprzed lat, zadzwonił do kolegi, który jest wykładowcą fizyki na uniwersytecie i poprosił o porównanie egzaminu obecnego i tego, który sam kiedyś zdawał. Cejrowski usłyszał od kolegi, że to, co on miał na maturze teraz przerabia się na trzecim roku studiów i to specjalistycznych.

Wojciech Cejrowski zwrócił się więc do tegorocznych maturzystów z przesłaniem: "Matury będą łatwe", a w konkluzji stwierdza: "A dlaczego będą łatwe? Bo władza chce żebyście byli debilami, żebyście nic nie umieli, więc rozdaje te matury i dyplomy za nic".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

No, ale jak by to wyglądało? Władza głupsza od społeczeństwa?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak wzrosły nakłady na wyuczenie jednej osoby w stosunku do umiejętności?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz "rozdają dyplomy za darmo", a przed 89 rokiem dostawali je ludzie po znajomości albo wskutek przynależności do partii rządzącej. Nawet był taki dowcip o kimś podpisującym się trzema krzyżykami z czego dwa pierwsze oznaczały mgr. inż.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 18.04.2012 23:15

nawet faszysta może coś dostrzec, jednak są prawdziwe autorytety jak środowiska akademickie od lat alarmujące, że dyplomy rozdawane są za darmo, lecz to niestety normalne: poziom społeczeństwa konsumpcyjnego to równia pochyła w dół

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olka
  • Olka
  • 18.04.2012 20:29

W debilstwie nikt pana nie przebije.

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
  • potato
  • 18.04.2012 16:52

O tym że ludzie wykształceni są niebezpieczni,problemowi dla rządów doswiadczyli jako pierwsi rządzacy w PRL-u.Kolejne rządy "reformami"wspomagali siebie i mamy to co mamy.Do zarządzania wystarczy tylko 5% ludzi lotnych a reszta do "milczącej pracy".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaro
  • Jaro
  • 18.04.2012 10:45

Niestety!!! reformy, reform, reformy przynoszą raczej negatywne niż pozytywne skutki, dodatkowo coraz więcej dni wolnych od szkoły.. zmiany podstaw programowych a dzięki temu z roku na rok rodzice coraz więcej wydają na korepetycje i to tergo czego powinna uczyć szkoła w normalnym wymiarze!!! ale cóż nasze podatki idą na subwencję a później i tak wiele rzeczy trzeba sfinansować z własnej kieszeni... i jeszcze bardzo ważna kwestia gdyby ministerstwu zależało na edukacji to opracowało by po jednym wzorze podręcznika do każdego przedmiotu który obowiązywałby kilka lat, a ewentualne uzupełnienia były w formie elektronicznej, a tak to ile wydawnictw tyle wzorów i co roku rodzic musi kupić nowy komplet za 400/500zł /dziecko... aż strach pomyśleć że wielu z tych ludzi, którzy teraz tak śmiało reformują od 20 lat "z troska o dzieci oczywiście" wychowywało się na jednym elementarzu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.