Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30203 miejsce

Cejrowski znów potępia homoseksualistów

W programie "Kontrowersyjny Salon", emitowanym w Polskim Radiu Olsztyn, podczas ostatniej audycji Wojciech Cejrowski ustosunkował się do do swych wcześniejszych słów na temat homoseksualistów. Posłuchaj, co podróżnik miał do powiedzenia.

Wojciech Cejrowski. / Fot. GNU Free Documentation License//Wikimedia commons- Jak przyjadę do Europy, bardzo często spotykam się z heterofobią. W programach telewizyjnych gdzie się ustawia gości w taki sposób, że są dziennikarze z tej opcji środkowej, którzy sprzyjają dewiacjom, są przedstawiciele dewiacji i do tego dla ozdoby się wstawia jednego dziennikarza typu Cejrowski, który nie może się na to wszystko zgodzić bo jest wyznawcą religii rzymskokatolickiej z definicji. I wtedy jest trzech na jednego. Ja się nie boję taki sporów, ale to nie jest uczciwe jeśli chodzi o zasady zdrowego dziennikarstwa.

- A teraz geje domagają się, aby spadł Pana program z TVN Style ponieważ, "Dziennik" napisał, że Pan powiedział, że gejów należy tępić? Czy to prawda? - pyta Łukasz Adamski, prowadzący.

- Miałem wystąpienie rekolekcyjne na KUL-u i tam przytoczyłem wykładnię Kościoła katolickiego w formie właściwej sobie, to znaczy takiej trochę teatralnej i energetycznej. Powiedziałem, że sodomitów należy wytykać palcami, jeśli uznamy, że to może uratować im duszę. Przywołałem też taki obrazek. Ktoś leży na torach i chce się zabić. I my mamy wtedy obowiązek ustawowy, nie tylko moralny, ściągnąć go przemocą z tych torów. Mamy zastosować przemoc fizyczną wobec drugiego obywatela, żeby uratować komuś życie.

Myślenie poprawne katolika jest następujące: sodomita, zboczeniec skazuje się na wieczne potępienie. I w związku z tym my mamy dobierać środki stosowne. Żeby go uratować przed wiecznym potępieniem możemy się dopuścić aktów działania wbrew jego woli. Bo oczywiście pederasta chce być pederastą, i uważa że nie ma w tym nic złego. Natomiast my mamy obowiązek dokonywać takich przekroczeń, że na przykład będziemy wytykać go palcami, jeśli uznamy, że to mu pomoże wrócić na niezboczoną drogę.

Posłuchaj pełnego wywiadu z Wojciechem Cejrowskim w Polskim Radiu Olsztyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

"Nie ma ustawowego zakazu wypowiadania sie na temat homoseksualizmu." - nie ma również ustawowego NAKAZU sankcjonowania wypowiedzi pana Cejrowskiego jego katolicyzmem. Bo też w kraju nominalnie i oficjalnie katolickim, najwieksze problemy stwarza przestrzeganie norm nakazanych tą wiara wyłącznie u samych katolików. I jakos nie pomaga wciskanie jej do szkół, szpitali, instytucji państwowych; katolicyzm, tworząc coraz to nowe nakazy/zakazy (w miare postepu np, medycyny) stwarza największe problemy samym wiernym, ktorym z tymi zakazami/nakazami jakos nie po drodze.
A pan C. prawdopodobnie będzie glosił swoej credo tym glosniej, im bardziej będzie zapraszany tam, gdzie za występy płacą. Z założenia jest facetem "ekstremalnym" i akurat homoseksualizm jest dobrym motywem do trzymania takiego kursu.
Ma racje Marta - pan. C. jakos nie potępia innych (codziennych i celebrowanych)przejawów nie przestrzegania norm nakazanych katolikom - musiałby zrezygnowac z towarzystwa, wystepów w telewizji, kontaktów z osobistościami itp. i wyjechać na stałe w dzikie ostępy. Czego nalezy mu zyczyć serdecznie, albowiem zapowiadał i uzasadniał jak zwykle, niezwykle elokwentnie, taką decyzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mniej więcej o to mi chodziło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie (P.), rzecz w tym, że w naszym kraju narastają problemy, które dotyczą znacznie większej części społeczeństwa, ale są ignorowane.
Zaliczam do nich choćby dewaluację instytucji małżeństwa - zdrady, wielokrotne rozwody, porzucanie małżonka w chorobie czy w przypadku narodzin kalekiego dziecka, samotne macierzyństwo na własne życzenie etc. Kiedyś kobieta uwodząca męża przyjaciółki czy mężczyzna zostawiający rodzinę dla kochanki spotykali się z ostracyzmem społecznym - dziś jest to przyjmowane z pobłażliwym uśmieszkiem. Przymykamy oko na domową przemoc, a molestowanie seksualne zamiatamy pod dywanik.
I jakoś łatwiej nam pójść na paradę i obrzucić gejów wyzwiskami, niż powiedzieć znajomemu damskiemu bokserowi czy sąsiadce alkoholiczce, co sądzimy o ich postępowaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy ma prawo potępiać innych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy powinien chwalić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem zamieszania wokół homoseksualizmu z obu stron.Przecież to marginalny problem zarówno ilościowy jak i "głębokościowy" powiedzmy. Ilu takich gejów jest i jakie aspekty życia mogą poruszyć. Co innego kolejno: socjalizm-wolność, demokracja-autorytaryzm-swobodne zrzeszanie się, zmiany obyczajowości heteroseksualistów-konserwatyzm. To ma ogromny wpływ na losy świata. A 2% gejów,którzy mogą co najwyżej gorzej wychować dzieci i uzyskać nienależne zwolnienia z podatków? Komu to szkodzi. Nawet Zieloni Khmerzy są groźniejsi od pederastów.Nie rozumiem więc obsesji tradycjonalistów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

sorry Marcinie, :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtku, zostawmy na boku homofobię. Bez względu na to, o jakie nieakceptowane przez katolicyzm zachowania chodziło, w ostatnim akapicie z WC wylazł obłudnik i tego się będę czepiać. Jego katolicka postawa to dla mnie tylko kreacja na użytek mediów - konsekwencja kończy się tam, gdzie się zaczynają pieniążki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że katolicyzm Cejrowskiego jest taki selektywny. Nie słyszałam, żeby w podobny sposób ganił współpracujących z nim dziennikarzy-cudzołożników i dziennikarki-nierządnice (pozwalam sobie użyć jego nomenklatury) :/
Wszak choćby Alicja Resich-Modlińska ("Piękny i bestia") czy Monika Richardson ("Supertalent") to dwukrotne mężatki.
Podobnie pobłażliwy jest w stosunku do tak kontrowersyjnych postaci, jak Doda czy Kuba Wojewódzki:
misiek_88_: co pan uważa o Dodzie?
Wojciech Cejrowski: Ostatnio ściskaliśmy się na jakiejś imprezie telewizyjnej ma bardzo miłą kibić. Kocham jej śmiech i to że się nie "obcyndala". To nas łączy.
zmysł-słowona: Jaki jest Pana stosunek do Kuby Wojewódzkiego?
Wojciech Cejrowski: Bardzo lubię Kubę niezwykle inteligentny i oczytany facet - szkoda, że robi tak płytki program. To NAPRAWDĘ super błyskotliwy gość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki Macieju? :P i ja nie mam zamiaru bronić Cejrowskiego, daleki od tego jestem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.