Facebook Google+ Twitter

Cel PO: osiem lat rządów i własny prezydent

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 07:55

Unowocześnienie państwa i rozwiązanie podstawowych problemów społecznych - to główne cele Platformy Obywatelskiej. Mówi o nich w wywiadzie dla "Dziennika" sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rafał Grupiński.

Podkreśla on, że problemy społeczne nie wynikają z braku koniunktury gospodarczej, tylko z błędów poprzedników i słabości struktur państwa. Polityk dodaje, że dzięki swojej pracy Platforma chce wygrać kolejne wybory - tak, by w następnej kadencji Sejmu móc kontynuować zmiany. Z własnym prezydentem - zaznacza Rafał Grupiński. Podkreśla, że daje to możliwość stabilizacji, a co za tym idzie - wpływu na to, jak państwo się zmienia.

Jak dodaje, przyszłe pokolenia potrzebują nowoczesnego państwa, które stanie w szranki z najlepszymi o prymat gospodarczy, a z czasem i kulturowy w Europie. "Naszym zadaniem jest działać na rzecz wzrostu zamożności Polaków i państwa, bo skoku cywilizacyjnego można dokonać tylko z poziomu realnego dobrobytu" - mówi Rafał Grupiński w wywiadzie dla "Dziennika".

Wylicza także dotychczasowe sukcesy PO: oddanie większej władzy samorządom, likwidację powszechnego poboru do wojska, wycofywanie polskich żołnierzy z Iraku, przywrócenie należytego miejsce Polsce na arenie międzynarodowej. Grupiński zapewnia, że rozwiązany zostanie także problem służby zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.