Facebook Google+ Twitter

Cel polskich piłkarzy - awans do finałów Euro 2008

Awans do finałów Euro 2008 to najważniejszy cel jaki stawia sobie trener kadry Polski w piłkę nożną Leo Beenhakker. Dziś Holender spotkał się z premierem Jarosławem Kaczyńskim i Ministrem Sportu Tomaszem Lipcem.

Podczas tego spotkania Beenhakker zapewniał, że obecnie głównym celem reprezentacji jest awans do finałów mistrzostw Europy w 2008 roku. Holender zapewniał, że zarówno on, jak i piłkarze dołożą wszelkich starań, aby tego dokonać. Będą mięli ku temu okazję już za tydzień (15 listopada). Wtedy bowiem nasza reprezentacja zagra w Brukseli z Belgią. Po kapitalnym meczu przeciwko Portugalii apetyty nie tylko kibiców, ale także piłkarzy zaostrzyły się. Po bardzo złym początku Polska znowu wróciła do walki o awans.

Czy Beenhakker tego dokona?

Przypominijmy jednak, że Polska jeszcze nigdy w historii nie grała w finałach mistrzostw Europy. Odnosiliśmy sukcesy na Mistrzostwach Świata, Olimpiadach, ale nigdy nie graliśmy w finałach Euro. Więc czy Beenhakker dokona tego czego nie udało się Kazimierzowi Górskiemu, Henrykowi Apostelowi, Jackowi Gmochowi, Jerzemu Engelowi i całej plejadzie trenerów. Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać.

Rząd zajmie się piłką nożną

Po spotkaniu wiele ciekawych słow powiedział premier, który odnióśł się do bardzo istotnej sprawy dotyczącej polskiej piłki nożnej i jej przyszłości. A mianowicie Jarosław Kaczyński stwierdził, żę rząd zajmie się sprawą limitów obcokrajowców grających w klubach Orange Ekstraklasy. I co najważniejsze zajmie się sprawą juniorów i ich trenowania. Kaczyński zauważył także i podkreślił, że bez młodzieży nie będzie szans na rozwój naszej piłki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.