Facebook Google+ Twitter

Celebryci też płacą kary w BUW-ie. Czytanie to dobra zabawa!

Czytelnicy przetrzymujący "Wszystkie lektury nadobowiązkowe" Wisławy Szymborskiej musieli liczyć się z karą. Była to nietuzinkowa akcja promocyjna wydawnictwa Znak.

kadr z filmu / Fot. Weronika TrzeciakPisarze, aktorzy i dziennikarze, oprócz studentów, całkiem przypadkiem znaleźli się w Bibliotece Uniwersyteckiej, żeby skorzystać z możliwości oddania przetrzymywanych książek.

W akcji udział wzięli: Grażyna Barszczewska, Mariusz Czubaj, Mateusz Grydlik, Paulina Holtz, Zofia Karaszewska, Grzegorz Kasdepke, Alicja Resich-Modlińska, Michał Rusinek i Sylwia Stano. W rolę surowego bibliotekarza na jeden dzień wcielił się Michał Rusinek, sekretarz Wisławy Szymborskiej, który teraz prowadzi fundację jej imienia.

kadr z filmu / Fot. wydawnictwo ZnakNiektórzy musieli recytować "Popioły" Żeromskiego od tyłu, inni ubrać się w płaszcz uszyty z plastrów szynki i wejść do klatki z psami albo zrobić pompkę z wyklaskiem typu "Batman" (jak profesor Mariusz Czubaj), a jeszcze inni zadeklamować swoje moskaliki (jak Alicja Resich-Modlińska).

okładka / Fot. wydawnictwo ZnakCzytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła - Wisława Szymborska "Wszystkie lektury nadobowiązkowe". Zabawa książkami inspirowana była „Wszystkimi lekturami nadobowiązkowymi”, bo nawet nie przypuszczacie jakie książki czytała Szymborska! Mądre i głupie, poradniki i czytadła, i w każdej potrafiła dostrzec coś istotnego. Te kiepskie umiała dowcipnie skrytykować, a ciekawymi zainspirować czytelnika. Akcja miała pokazać, jak czerpać z jej otwartości na książki i bawić się literaturą!


Zapraszam do obejrzenia filmu z tego wydarzenia:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Trzeba :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Film trzeba obejrzeć koniecznie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.