Facebook Google+ Twitter

Celińska, Janda i Popławska w zaskakującej reklamie fundacji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-10 14:18

Fundacja Karuna promuje swoje działania, których głównym celem jest zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt poprzez program kastracji psów i kotów, zarówno bezdomnych, jak i tych, które mają dom.

W reklamie wzięły udział najlepsze polskie aktorki - Stanisława Celińska, Krystyna Janda i Magdalena Popławska oraz najbardziej znany w Polsce lekarz weterynarii Dorota Sumińska. Wszystkim występującym paniom bliska jest idea walki z bezdomnością zwierząt, a ich ukochane psy i koty są zwierzakami adoptowanymi. Bohaterki popierają Fundację Karuna, ponieważ proponuje skuteczne rozwiązanie problemu, nie tylko działania doraźne, które są kosztowne i nieskuteczne.
„Polskie schroniska są przepełnione, zwierzęta nie mają w nich zapewnionych godnych warunków do życia. Umiera w nich co drugi kot i co czwarty pies! A co najbardziej bulwersujące – hycel może zarobić nawet 10 000 złotych za odłowienie jednego psa, są to środki z budżetów gmin, o czym wie niewiele osób. To są nie tylko działania niehumanitarne, ale również bardzo drogie. Gdyby te fundusze przeznaczać na programy kastracji zwierząt, nie tylko zmniejszyłaby się drastycznie ilość bezdomnych czworonogów, ale też z czasem w gminach pojawiłyby się duże oszczędności.” mówi prezes fundacji Beta Krupianik.Wszyscy aktorzy oraz ekipa wzięli udział w realizacji i przygotowaniu spotu w ramach wolontariatu. Za kreację i realizację była odpowiedzialna agencja EditEnter również pracująca charytatywnie.
„Chcemy przekonać, że to na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozmnażanie się zwierząt generujące problem bezdomności. W pierwszej scenie, zagranej przez wspaniałe aktorki charakterystyczne - Stanisławę Celińską i Magdalenę Popławską trochę prowokujemy, a dzięki poparciu Krystyny Jandy i Doroty Sumińskiej mamy nadzieję nakłonić do wsparcia inicjatyw Karuny, która skutecznie walczy z bezdomnością. Popieramy ją całym sercem!” mówi Aleksandra Szpaderska z EditEnter.

https://www.youtube.com/watch?v=VE2uCRwY5vw

Fundacja KARUNA działa od 2009 roku. Pomysłodawczynią oraz Prezesem Zarządu jest Beata Krupianik, od lat bardzo aktywnie działająca na rzecz zwierząt.
Karuna wie jak w ciągu kilku lat zmniejszyć w Polsce liczbę bezdomnych zwierząt. Opracowała i realizuje program bezpłatnej kastracji i czipowania zwierząt domnych i bezdomnych. Celem fundacji jest prowadzenie projektu w całej Polsce, jego realizacja w ciągu 5-7 lat zmniejszy liczbę bezdomnych zwierząt o 50%. „Mamy wiedzę, doświadczenie i wsparcie ekspertów, jedyne czego nam brakuje do działania to środki finansowe” mówi Prezes Beata Krupianik.
Kastracja to jedyna humanitarna i skuteczna metoda, sprawdzona w innych krajach. Tylko kastracja zwierząt sprawia, że nie rodzi się niechciane potomstwo, które albo od urodzenia jest bezdomne albo wyrzucane – trafia do schronisk, umiera przywiązane do drzewa, lub ginie pod kołami samochodów.
Karuna uczy szacunku do zwierząt i współodczuwania z nimi poprzez edukację. Bardzo ważne są działania skierowane do dzieci, bo to one będą kształtować polską kulturę relacji ze zwierzętami. Ale fundacja pracuje również nad relacjami ze zwierzętami w grupach stanowiących większe wyzwanie. Współpracuje przy pionierskim programie „Koci świat zza krat” w Zakładzie Karnym w Kamińsku. Na tej trudnej przestrzeni wraz z inicjatorkami akcji – Agnieszką Oracz i Natalią Kryk tworzą wspólnie z osadzonymi bezpieczne schronienie, w którym koty będą miały dostęp do wody i jedzenia. Każdy uczestnik programu zanim zostanie opiekunem zwierząt musi otrzymać pozytywną opinię wychowawcy oraz psychologa, jest również przygotowywany merytorycznie. W ramach programu wszystkie więzienne koty są również kastrowane, szczepione i czipowane.
„Zdobyte doświadczenie, znajomość prawa oraz zaobserwowanie faktu powszechnego ignorowania ustawy o ochronie zwierząt uświadomiło nam jak wiele jest do zrobienia. Chcemy poprzez nasze projekty sprowokować społeczeństwo do otwartej dyskusji o prawach zwierząt, których byt tak bardzo jest uzależniony od człowieka.” mówi Beata Krupianik
(Aleksandra Szpaderska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.