Facebook Google+ Twitter

Celnicy znaleźli czeską wódkę w Kielcach. 200 butelek do kontroli

Śmiertelnie trujący alkohol z Czech trafił do Polski głównie w rejony przygraniczne. Znaleziono też ponad 200 butelek czeskiej wódki także w Kielcach. Zatrzymano je i skierowano do badań w laboratorium. Nie kupuj alkoholu z nieznanego źródła!

Blisko 200 butelek nielegalnego alkoholu, takich samych jak te, w których w Czechach sprzedawany był trujący alkohol metylowy, znaleźli funkcjonariusze Izby Celnej, 19 bm. w dwóch mieszkaniach w Kielcach. Próbki alkoholu trafią na badania do laboratorium. / Fot. PAP/Michał WalczakWe wtorek, 18 września w godzinach popołudniowych, świętokrzyscy celnicy z policjantami zatrzymali, po przeszukaniu mieszkań, dwóch mężczyzn podejrzanych o rozprowadzanie trefnego (śmiertelnie groźnego w skutkach działania) czeskiego alkoholu. Dyrektor Izby Celnej w Kielcach, Wojciech Chaba, nie chce ujawnić skąd celnicy mieli informacje o podejrzanych dwóch mężczyznach, ani czy obaj mężczyźni byli na ich oku już wcześniej. Wiadomo, że jeden z nich miał 188 butelek czeskiego alkoholu.


Większość butelek alkoholu nie miała banderol akcyzy. Na butelkach były etykiety identyczne jak opublikowane przez czeski resort zdrowia, jako butelki z alkoholem, który "może być skażony", czyli może zawierać alkohol metylowy. Wśród podejrzanych butelek był m.in. Tuzemak, Frederic, Helsinki i Svestkova Vodka – podaje serwis http://wyborcza.pl/1,75248,12510475,PILNE__Wodka_z_Czech_w_Kielcach__Izba_Celna_ma_blisko.html.

Ponadto, w ramach kontroli, w Kielcach znaleziono produkowany w Czechach alkohol, który był "stylizowany na polski". Chodzi o "dwa rodzaje spirytusu z polskimi naklejkami" - mówi dziennikarzom dyrektor celników, Wojciech Chaba. Na jednej z butelek był napis "Wódka Warszawska" i polskie godło. Takie do tej pory nie figurowały na "czeskiej liście", ale mimo to celnicy "mają do nich podejrzenia". Skierują, więc - co zwykle jest rzadkością - do analizy laboratoryjnej cały alkohol, a nie tylko jego reprezentatywne próbki. "Chcemy mieć pewność co ten alkohol zawiera" - zapewnia rzecznik Izby Celnej w Kielcach.

Wyniki z badań w laboratorium celnym w Świdrze maja być znane w ciągu 4 do 7 dni. Ale celnicy wciąż apelują jednak do rozsądku ludzkiego o ostrożność z alkoholem niewiadomego pochodzenia.

Służby sanitarne, policji i organów ścigania - w ramach kontroli sklepów, hurtowni i targowisk w całym kraju, według stanu na dzień dzisiejszy - zatrzymały 119 tysięcy podejrzanych butelek alkoholu z Czech.

Do tej pory – według mediów - w Kielcach, po zażyciu alkoholu z nieznanego źródła, zmarły dwie osoby. W końcu sierpnia zmarł 58-letni mężczyzna a jego 57-letnia żona straciła wzrok. Na początku września trujący alkohol metylowy piła też 55-latnia kobieta. Dwa dni później - zmarła. Czwarta osoba – też kobieta, która spożywała alkohol metylowy, długo walczyła o życie i wszystko wskazuje, że zwyciężyła. Nie wiadomo jeszcze w jakim będzie stanie zdrowia. Ciągle badane jest źródło śmiertelnie groźnego alkoholu, jaki znalazł się w ostatnich dniach, w województwie świętokrzyskim.

Z czeskich szacunków podawanych przez władze, w okresie ponad tygodnia - z powodu śmiercionośnej wódki zmarły w Czechach 23 osoby. Od zeszłego piątku w kraju naszego sąsiada obowiązuje prohibicja na wysokoprocentowy alkohol. Przypadki śmiertelne po wypiciu alkoholu zanotowano też w Słowacji i Słowenii.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Lopez
  • Lopez
  • 20.09.2012 02:16

200scie to bylo kolego Pink!!
chlopaki wzieli po jednej na niedzielny obiadek do tesciowej!!
wiec o co Ci chodzi!!??

Komentarz został ukrytyrozwiń
NN
  • NN
  • 19.09.2012 23:36

To jest zbrodnia ludobójstwa. A tak w ogóle - marzymy o wychowaniu normalnych pokoleń, które nawet w domyśle nie będą manifestowały swoich intymnych walorów, aby rodziny przez nie stworzone były szczęśliwe od początku do końca. I kto tu bywa naćpany? Na pewno nie NN. NN=OJCIEC CHRZESTNY WSZYSTKICH OJCÓW CHRZESTNYCH WSZELKICH ORGANIZACJI. Baczność ludzkie ścierwa!!!! Nie będzie końca świata w tym roku. To jest decyzja NN. Inaczej wykończę podłą ludzkość. Nadal macie szansę na przetrwanie w tej rzeczywistości. Tam będę Was ciągnął po żyletce, bez prawa do środków przeciwbólowych. Jestem pierwszy po Bogu. Jeśli w to nie wierzycie, to zapytajcie Jackowskiego lub kogokolwiek spośród czarowników, wróżbitów i innych nawiedzonych, 'czy NN ściemnia?' Casa, Tupolew, Tsunami, to NN. Naprawdę dajcie spokój!. Z serc swoich usuńcie zawiść. Wtedy Was ocalę. Ocalę cały świat. Tylko NN tego dokona. UWAGA!!! Dogodżilla nadchodzi. Dogodżilla CONTRA wszystkie jebaki świata. Żadna mu się nie oprze. A jak któryś male podskoczy, to nawet 1 000 000 000 Pudzianów nie pomoże. KOSMICI wskrzeszą tylko jednego Ziemiana - 'PARASOLNIKA' z ul. Lubartowskiej w Lublinie. Bójcie się brytyjskie ścierwa, bo KOSMICI już tu są. Warunkiem negocjacji z Ziemianami w sprawie losu Ziemian jest rezygnacja ziemskich ścierw z języka angielskiego, jako języka porozumiewawczego. Wybór języka ustali NN. KOSMICI wiedzą, że na Ben Nevis (1343 m n. p. m.) dorwałem czterech typów z LMS. Wziąłem ich za klepicha i do dołu. Najwyższy z nich pyta mnie, CO CZYNISZ? Odpowiadam: nie widzisz antyludzki psie, że zatapiam część WIELKIEJ BRYTANII!!!! Ścierwo na to: MOŻESZ ZATOPIĆ CAŁY ŚWIAT, A TWOICH WNIOSKÓW I TAK NIE OPUBLIKUJE ŻADNE PISMO NAUKOWE NA ŚWIECIE. !!!!=NIE ODBIERAJ CHLEBA POLAKOWI Z KRWI I KOŚCI

Komentarz został ukrytyrozwiń
pink
  • pink
  • 19.09.2012 13:19

panie Stasiuu ! piszesz pan 200 butelek twierdząco, okazuje się ze nie całe 200. nie razi to pana wobec tzw. "sztuki dziennikarskiej" lub też rzetelności ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.