Celtic awansuje, Milan przegrywa

W najciekawszym spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzów Celtic Glasgow pokonał u siebie Manchester United 1:0. W innych ciekawych pojedynkach Real nie dał rady Lyonowi, remisując 2:2, a AEK pokonał 1:0 zespół AC Milan.

Dzięki zwycięstwu w „bitwie o Anglie” Celtic zagwarantował sobie awans do 1/8 finału zmagań o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Bramkę na wagę awansu strzelił w 81. minucie Shunsuke Nakamura. Jednym z bohaterów zespołu gospodarzy był nasz reprezentacyjny bramkarz Artur Boruc, który w ostatniej minucie spotkania obronił rzut karny, wykonywany przez Louisa Sahę. Drugi z Polaków, Maciej Żurawski, zagrał 45. minut, jednak niczym się nie wyróżnił.

W drugim spotkaniu tej grupy Benfica pokonała na własnym stadionie zespół z Kopenhagi 3:1. Dzięki temu zachowała szanse awansu do kolejnej fazy rozgrywek. W ostatniej kolejce zespół z Lizbony zmierzy się na Old Traford z ManU i jeśli myśli o awansie do fazy pucharowej Ligi Mistrzów to musi to spotkanie wygrać.

Oba spotkania grupy E zakończyły się remisami. W Madrycie Real nie dał rady Lyonowi remisując 2:2. W przedostatniej minucie znakomitą okazję do zmiany rezultatu miał van Nistelrooy. Nie zdołał jednak wykorzystać rzutu karnego. Oba zespoły już wcześniej zapewniły sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. W drugim spotkaniu Steaua zremisowała 1:1 z Dynamo Kijów.

Ważne zwycięstwo odniosła drużyna Porto, która na wyjeździe pokonała CSKA 2:0. Bramki dla Portugalczyków strzelali Quaresma oraz Gonzalez. W drugim spotkaniu Arsenal nie bez problemów pokonał Hamburger 3:1. Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanym prowadzeniem zespołu gości – bramkę strzelił van der Vaart. Zaraz po przerwie do wyrównania doprowadził inny holender, van Persie. „Kanonierzy” rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść dopiero w ciągu ostatnich siedmiu minut, kiedy to bramki zdobywali Eboue i Baptista. Hamburger w fazie grupowej nie zdobył jeszcze punktu.

Kryzys Milanu trwa dalej. Pewny awansu do kolejnej rundy zespół Carlo Ancelottiego uległ w Atenach AEKowi 1:0 Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 32. minucie Julio Cesar. W drugim spotkaniu Lille zremisował z Anderlechtem 2:2. O drugie miejsce premiowane awansem walczyć będą w korespondencyjnym pojedynku zespoły AEKu oraz Lille. Wydaje się, że łatwiejsze zadanie czeka Greków, którzy w ostatniej kolejce podejmować będą Anderlecht, który w tym sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów nie wygrał jeszcze spotkania. Francuzi na San Siro zmierzą się z Milanem.