Celtic Glasgow inkasuje kolejne 3 punkty w Lidze Szkockiej

W pierwszym spotkaniu 10 kolejki Scottish Premier League Dundee United poległ na własnym stadionie z ekipą Celticu Glasgow 4:1. W pierwszym składzie Mistrzów Szkocji zagrał Artur Boruc.

Już sam początek spotkania pokazał, że czeka nas niezwykle emocjonujące widowisko. Już w 5 minucie padła pierwsza bramka. Gospodarze zdobyli prowadzenie po strzale z 17 metrów Hunta.

Przez pierwszy kwadrans gry zdecydowanie przeważali gracze Dundee United. W 16 minucie przebudził się Maloney (Celtic), który przeprowadził świetną akcję, ale na nieszczęście dla "The Bhoys" minimalnie przestrzelił.

Dwie minuty później świetną kontrą popisują się gospodarze, ale Bryan Robson nie potrafił pokonać Boruca z niedużej odległości.

Podczas pierwszych 30 minut meczu w barwach gospodarzy wyróżniali się: Cameron, Robson i Samuel. Zawodnicy Celticu nie zachwycali. Ich gra opierała się na dośrodkowaniach na wysokiego Jarosika i Hesselinka.

W 31 minucie Jarosik (Celtic) uderzył z dystansu, ale wprost w bramkarza Dundee. W 43 minucie niewidoczny dotychczas Nakamura zdobywa bramkę dla Celticu. Po dośrodkowaniu Telfera, piłkę głową zgrywa Jarosik, a Japończyk nie ma problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Końcówka pierwszej połowy przebiegała zdecydowanie pod dyktando "Celtów". Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej połowie, Celtic rzucił się do ataku. Już w 48 minucie gracze z Glasgow zdobyli prowadzenie. Dośrodkowanie Naylora, piłkę głową zgrywa Hesselink, w polu karnym walczy Jarosik, który odegrywa piłkę na wolne pole do Nakamury. Ten zdobywa bramkę.

Pięć minut później pada kolejny gol. Tym razem kapitalnym, prostopadłym podaniem popisał się Maloney, adresatem tego zagrania był Heeselink. Holender minął bramkarza i bez żadnych problemów umieścił piłkę w siatce.

W 55 minucie kolejna świetna akcja Celticu, ale tym razem wychodzący na czystą pozycję Czech, Jarosik był na pozycji spalonej. Jednakże 3 minuty później, pokonany technicznym strzałem Japończyka Nakamury, bramkarz Dundee Stille wyjmował piłkę z siatki po raz 3.

W 60 minucie boisko opuścił Hesselink, a w jego miejsce zajął Kenny Miller. Całą drugą połowę na boisku niepodzielnie rządzą gracze mistrza Szkocji.

W 73 minucie doszło do kolejnej zmiany w Celticu. Boisko opuścił Maloney, a w jego miejsce na boisku zajął Derek Riordan, który dotychczas w sezonie rozegrał ledwie 3 minuty. Drużyna Dundee też odpowiedziała zmianami. W miejsce Samuela pojawił się Goodwillie, a Duff'a zmienił Conway. Oprócz tego w ekipe Gordona Strachana w miejsce zmęczonego Neila Lennona pojawił się Stephen Pearson.

W 80 minucie pięknym strzałem popisał się Hunt, ale Boruc nie musiał interweniować. Na 5 minut przed końcem spotkania kibice gospodarzy już zaczęli opuszczać stadion. W 86 minucie z powodu kontuzji, boisko opuścił kapitan Dundee Bryan Robson, a w jego miejsce na murawie zajął Easton.

Do końca spotkania oba zespoły walczyły zacięcie, jednakże wynik nie uległ zmianie. Mistrzowie Szkocji pewnie pokonali Dundee United 4:1.

Dundee Unite d - Celtic Glasgow 4-1 (1-1)

Bramki:
6' [1 - 0] N. Hunt
44' [1 - 1] S. Nakamura
48' [1 - 2] S. Nakamura
53' [1 - 3] J.V.o. Hesselink
58' [1 - 4] S. Nakamura

Dundee United Stillie : Proctor, McCracken, Archibald, Kalvenes, Samuel (75' D.Goodwillie ), Kerr, Cameron, Robson (85 W Easton ), Duff (74' C.Conway ), N Hunt

Celtic Glasgow : Boruc, Telfer, McManus, Caldwell, Naylor, Sno, Lennon (75' S.Pearson ), Nakamura, Maloney (73' D.Riordan ), Jarosik, Hesselink (60' K. Miller )