Celtic po raz drugi żegna się z Ligą Mistrzów. Maribor pogrzebał marzenia Szkotów

- Sprawiedliwości stało się zadość - pomyślało wielu polskich kibiców po tym, jak Celtic Glasgow odpadł z dalszych rozrywek Ligi Mistrzów po przegranej 0:1 z Mariborem.

/ Fot. EPA/ROBERT PERRYTym razem jednak szkockiej drużyny nie uratuje odwołanie do UEFA. Porażka z Mariborem ostatecznie grzebie marzenia klubu o występie w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Bramka na wagę dalszej gry w LM padła w 75. minucie. Zdobył ją dla Mariboru Tavares.

Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:1 i przy bezbramkowym remisie Szkoci mieli awans w kieszeni. Słoweńcy jednak potrafili wykorzystać błąd w defensywie.

Celtic odpadł z Ligi Mistrzów drugi raz w tym roku. Szkoci grali dalej mimo przegranej w 6:1 w dwumeczu z Legią, bo 8 sierpnia UEFA zdecydowała o ukaraniu stołecznego klubu walkowerem. Na boisku w drugim spotkaniu pojawił się w 87. minucie Bartosz Bereszyński. Piłkarz otrzymał czerwoną kartką w meczu grupowym Ligi Europejskiej. Kara przeszła na tegoroczne rozgrywki, bo Legia nie zgłosiła występu zawodnika do meczu drugiej rundy LM.

14 sierpnia UEFA podtrzymała swoją decyzję. Nie pomogło odwołanie do Trybunału Arbitrażowego. Legia Warszawa ostatecznie odpadła z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na porażkę Celticu z Mariborem błyskawicznie zareagowali administratorzy oficjalnego profilu Legii Warszawa na Twitterze. "#footballwon" - napisali. Wiadomość została przekazana dalej ponad 9 tys. razy. Polubiło ją ponad 4 tys. użytkowników Twittera.