Celtic pokonał w meczu derbowym zespół Rangers 2:0

Od pierwszych minut rywalizacja na boisku była ostra i toczona w bardzo szybkim tempie. Początek rozgrywek należał zdecydowanie do Celticu.

Pierwsza połowa tego meczu należała zdecydowanie do Celticu. Piłkarze The Boys raz po raz atakowali na bramkę rywala stwarzając sobie sytuacje do objęcia prowadzenia. Jednak aż do 35 minuty nie odnosiły one sukcesu. Wtedy to właśnie piłkę do bramki Rangersów wpakował Thomas Gravesen i było 1:0. Druga połowa była już inna. Od 45 minuty to zespół Rangers miał przewagę. Stwarzał sobie sytuację, a bardzo dobrze grał Dado Prso. Jednak podopiecznie Le Guena nie potrafili pokonać Artura Boruca. Gdy wydawał się, że bramka wyrównująca wisi w powietrzu piękną kontrę przeprowadzili piłkarze Celticu, którą na bramkę zamienił Miller.

Szansę na zmianę wyniku maił jeszcze napastnik Rangers Boyd, jednak po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Do końca wynik nie uległ już zmianie. Kibice, piłkarze i trenerzy Celiticu mogli świętować 92 zwycięstwo w derbach Glesgow.

Cały mecz Boruca, Żurawski od 78 minuty

Cały mecz bramki Celitcu strzegł Artur Boruc. Polak bronił dobrze, sprzyjało mu szczęście oraz pomagali obrońcy. Wszystko to spowodowało, że Boruc zachował czyste konto. Inna jest sytuacja Żurawskiego. Magic mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. I mimo że słabo grał Miller, trener Straham nie wpuszczał Macieja na plac gry. Gdy już wydawało się, że Polak dostanie szanse gry, gdy stał przy linii bocznej czekając tylko na przerwę w grze Miller wpakował piłkę do siatki i Żurawski musiał usiąść na ławce. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, Kilka minut później napastnik reprezentacji Polski był już na boisku. Miał nawet szansę na zdobycie swojego gola, jednak jego strzał był zbyt lekki i nie trafił do bramki.