Facebook Google+ Twitter

Celtycka muzyka zabrzmi po raz siódmy na będzińskim zamku

Już po raz siódmy bramy będzińskiego zamku otworzą się dla kilkutysięcznej rzeszy fanów muzyki celtyckiej, którzy przybywają na festiwal z całej Polski. Po raz kolejny będzie można przeżyć muzyczną podróż na „zieloną wyspę”.

 / Fot. LogoTegoroczna VII edycja Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek” przewidziana jest na ostatni weekend sierpnia (28.08-30.06.2009). Organizatorzy zapowiadają, że będzie to prawdziwa uczta dla miłośników celtyckich klimatów. Jak co roku koncertom towarzyszyć będą pokazy tańca irlandzkiego, bretońskiego i szkockiego. Ponadto zaplanowane są także warsztaty muzyczne i taneczne.

Celtowie podbili serca będzinian


Muzyka celtycka zabrzmiała w Będzinie po raz pierwszy w 2003 roku. Początkowo Festiwal Muzyki Celtyckiej „Zamek” był trwającym dwa dni przeglądem zespołów grających muzykę Bretanii, Irlandii, Szkocji. Z czasem okazało się, że impreza ma rzeszę swoich sympatyków, a ponadto z roku na rok przybywało fanów muzyki celtyckiej. Festiwal rozwinął skrzydła, zaczęto planować nowe koncerty, wydłużył się o jeden dzień. Ponadto organizatorzy fundują swoim gościom sporo różnych atrakcji.

Dobra zabawa gwarantowana


W piątek na dziedzińcu Ośrodka Kultury w Będzinie na małej scenie o godz. 19 rozpocznie się wernisaż „Z Polski na wyspy zielone” (będzie to wystawa akwareli, a także fotografii). Pierwsze koncerty rozpoczną się o godz. 20. Usłyszymy wtedy The Reel Jigs I Gwerenn z nocnym Fest Noz. Na zakończenie piątkowego wieczoru będzie można zobaczyć slideshow „Moja Bretania”.

Sobotnie koncertowanie przeniesie się już na dużą scenę w okolice Zamku będzińskiego i rozpocznie się o godz. 17. A wystąpią takie zespoły jak: Startijenn (Francja), Jochen Vogel (Nimcy), Tim O’Connor Band (Wielka Brytania), Beltaine, Filids. Na scenie zatańczą zespoły - Beltaine oraz Glendalough.

W niedzielne popołudnie (godz. 17) będzie można usłyszeć One String Loose (Walia), Danar, Greenwood, St. Patrick's Day. I tym razem swoje taneczne show pokażą zespoły Eriu I Galway.
Ponadto będzie w trakcie festiwalu będzie można wsiąść udział w warsztatach muzycznych i tanecznych. A takz ebędzie mozńa zobaczyć spektakl Pt.”Legendy celtyckie”, który zaprezentuje teatr V LO z Katowic.

Organizatorami tegorocznej edycji festiwalu są Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Będzinie oraz Starostwo Powiatu Będzińskiego, Muzeum Zagłębia i zespół Beltaine.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To najbardziej fantastyczny z najbardziej fantastycznych koncertów:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.